Důchodci pomohl až jeden z kolemjdoucích. „Skupinka lidí mu nadávala a postrkovala ho. Říkal, že jde jen do obchodu pro nejnutnější věci. Žije sám, umřela mu žena, děti nemá. Nemá internet ani mobil, má jen TV a roušku si ušít neumí,“ popsal muž incident, který apeluje na ostatní lidi, ať raději starším lidem pomáhají a hned na první dojem neodsuzují.
Světová zdravotnická organizace dokonce nevidí žádný užitek ve všeobecném nošení roušek v nynějším boji proti šíření koronaviru. „Nic nenaznačuje, že by to něčemu pomohlo,“ konstatoval koordinátor krizové pomoci organizace Michael Ryan.
Roušky podle Ryana představují spíš dodatečná rizika, když je lidé nesprávně snímají. Právě při tom se totiž mohou nakazit. „Naše rada: nedoporučujeme nošení roušek, pokud člověk není sám nakažený,“ řekl Ryan. Dodal, že při současných opatřeních ve světě se virus častěji přenáší doma mezi členy rodin než venku na ulici, píše server iDNES.cz.
Česko je jednou z mála zemí, kde platí povinné nošení roušek na veřejnosti.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: nab