Likvidace nepohodlných, zní na adresu Českého rozhlasu. Ten je úplně v klidu. My ale máme důvěrné informace o „vyhozené“ Martině Kociánové

15.12.2016 12:09 | Zprávy

Na straně jedné neotřelý přístup k hostům a tématům, na straně druhé kritika, jako například za „odstrašující zdůvodnění vysílání pavědeckých dílů“ pro Radu Českého rozhlasu. I to jsou společné prvky již zrušeného pořadu Martiny Kociánové Kupředu do minulosti.

Likvidace nepohodlných, zní na adresu Českého rozhlasu. Ten je úplně v klidu. My ale máme důvěrné informace o „vyhozené“ Martině Kociánové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral

„Kdy už konečně pochopíme, že jde skutečně „do tuhého“? Že nejde o „nějakou reorganizaci“, v jejímž důsledku holt některé pořady skončí a jiné vzniknou, ale že se jedná s velkou pravděpodobností o cílenou snahu určitá témata, názory či „kontroverzní osobnosti“ jednoduše „vygumovat“ z mediálního prostoru, hlavně toho „veřejnoprávního“? píše na svém blogu Adam Mikulášek. A není sám. Na obhajobu moderátorky Kociánové se postavily stovky lidí na internetu, zejména pak na sociální síti Facebook.

Dodejme ovšem, že pořad Kupředu do minulosti není jediným, který prošel takzvanou reorganizací, což je de facto vyhazov a zrušení. Na konci jsou také Šlágry od srdce s Václavem Hybšem, ve schématu vysílání se už neobjeví ani týdeník o českých filmových komediích Bijáček nebo autorský pořad Felixe Slováčka Felixír.

„Mám radost z toho, že jsem si mohla povídat s tolika lidmi, kteří nemají pocit, že už pravdu našli, ale stále jí poctivě hledají. Mám radost z toho, že jsme spolu s vámi mohli hledat i jiný pohled na život a věci kolem nás, než je ten většinově přijatelný,“ komentovala na Facebooku rozhodnutí stanice moderátorka Martina Kociánová.

Víc toho podle našich zjištění říci nemohla, neboť jí to zakazuje smlouva. Jeden z bývalých zaměstnanců této instituce ovšem poukázal na skutečnost, že současný šéf ČRo Zavoral po Kociánové "šel" dlouhodobě. „On opravdu již od vzniku nechtěl, aby se to vysílalo. Byl to zvláštní spor, který vedl zejména on. Dělal takové věci, které mohly vést ke konci pořadu. Co za tím bylo, není jasné, ale že pan Zavoral nechtěl, aby se pořad vysílal, bylo dlouhodobé tajemství. Mně osobně ten konec nepřekvapil, ale zaskočil," sdělil ParlamentnímListům.cz dobře informovaný zdroj, který si nepřál být jmenován. Jeho slova potvrdil i další náš zdroj, který v současnosti v Českém rozhlase působí.

„Šlo o rozhodnutí vedení stanice a Programu," uvedl na přímý dotaz tiskový mluvčí. Zdali opravdu existuje osobní nevraživost ze strany generálního ředitele Zavorala směrem k moderátorce Kociánové, nesdělil.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: tan

Schodek

Paní ministrině,tohle jste přece musela vědět dopředu,nejdříve přebytek a nyní znovu schodek,tohle přece nedělá zodpovědná vláda,hrajete s námi habaďůru a mnoho lidí už Vám nevěří a přibývají další,váš post bude mít na ministerstvu,jak tak předpokládám podle toho co se děje jepičí život,měla jste bý...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ombudsman Křeček k případu Vladimíra Kapala: Dopis jsem dostal. Je třeba se zamyslet

4:40 Ombudsman Křeček k případu Vladimíra Kapala: Dopis jsem dostal. Je třeba se zamyslet

Veřejný ochránce práv Stanislav Křeček reaguje na případ šéfredaktora Svobodného rádia Vladimíra Kap…