Lipavský chce další funkci. Se slovy: Ministrování není na 24 hodin, 7 dní v týdnu. Bude čas

Spustit čtení článku

Tato funkce je dostupná jen pro přihlášené uživatele s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší. Předplatné i Prémiové body PL můžete získat i zdarma, přečtěte sí více v tomto článku.

15.12.2023 19:47 | Monitoring

Piráti v rámci svého Institutu Pí obdrželi jen za letošní rok 4 miliony korun. Jak podotýká Jana Bobošíková, jsou to peníze daňových poplatníků. Piráti za tuto sumu vydali 20 článků, uveřejnili 5 videí a uspořádali 11 akcí. Jak plyne z transparentního účtu, peníze daňových poplatníků byly vynakládány třeba i v kavárnách, ve vinařství, v salaterii. A to se prý Piráti ještě hádají, proč nemají více placených zakázek od parlamentního institutu.

Lipavský chce další funkci. Se slovy: Ministrování není na 24 hodin, 7 dní v týdnu. Bude čas
Foto: Hana Brožková
Popisek: Zahájení LGBT+ festivalu Prague. Zúčastnil se i ministr zahraničí Jan Lipavský, který promluvil k návštěvníkům

„Jestlipak víte, o co se právě hádají Piráti? V nejvyšší politice je jich šest, ve Sněmovně jsou čtyři a ve vládě tři. Z toho jeden má ale hned čtyři křesla, Ivan Bartoš je zároveň poslancem, ministrem pro místní rozvoj, ministrem pro digitalizaci a místopředsedou vlády. A Piráti se dohadují o peníze a o funkce a dokonce se navzájem obviňují, že neumějí ještě více podojit stát,“ říká Bobošíková v pořadu Aby bylo jasno.

Jedním ze zdrojů svárů je pirátský institut nazvaný Pí. „To je institut, na který Piráti dostávají peníze od daňových poplatníků. Jenom letos dostali 4 miliony korun. A co za ně předvedli? Jak sami říkají, proběhlo 11 akcí, vydali 20 článků a uveřejnili 5 videí. Natočili například seminář s názvem Green Deal: Naděje, nebo slepá ulička,“ vyjmenovává Bobošíková výstupy institutu za 4 miliony korun.

„Pokud jde o práci, tak se v pirátském Institutu Pí moc nepředvedli, ovšem pokud jde o utrácení, tam je pohled na transparentní účet zajímavý. Představte si, že Piráti očividně nedali na radu Markéty Pekarové Adamové, aby si koupili svetr. Ale koupili si přímotop. A za peníze daňových poplatníků vesele nakupují ve vinařství, v lahůdkách nebo v salaterii a pražírnách kávy,“ vyčetla Bobošíková z transparentního účtu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jakub Makarovič

Senioři jsou jediná skupina, která od 2020 netratila

A není to snad pravda? Vždyť pracujícím klesají zejména kvůli inflaci mzdy, zatímco důchodcům důchody rostou. Komu je dorovnávám příjem tak jako důchodcům? Netvrdím, že máme hodit důchodce přes palubu, nezaslouží si to, ale cožpak si my ostatní zasloužíme takové mzdy? My třeba o důchodců navíc nemám...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

36 tisíc za byt v Praze. 28 tisíc s protekcí. Mladí Češi přiznali, kolik je stojí bydlení

9:11 36 tisíc za byt v Praze. 28 tisíc s protekcí. Mladí Češi přiznali, kolik je stojí bydlení

Jak hluboko do kapsy musí člověk sáhnout, pokud chce žít v Praze? Bydlet v hlavním městě se dá levně…