Lomcovali mi klikou. Řev. Mlátili mi do skel. Tohle mi imigranti udělali v Česku, vykládal řidič

16.09.2015 7:27 | Zprávy

Co by se muselo stát, aby Česko v souvislosti s uprchlickou krizí zcela uzavřelo své hranice a povolalo na pomoc policistům při jejich hlídání také armádu, vězeňskou službu a celníky? Krizový scénář pro Právo popsal šéf cizinecké policie Milan Majer. Stejný deník také informuje o tom, jak se běženci pokusili v Břeclavi zmocnit auta.

Lomcovali mi klikou. Řev. Mlátili mi do skel. Tohle mi imigranti udělali v Česku, vykládal řidič
Foto: Archiv TZ
Popisek: Europoslanec Tomáš Zdechovský navštívil uprchlický tábor na Sicílii

Majer deníku vysvětlil, že opatření v podobě uzavření hranic a nasazení dalších bezpečnostních sborů včetně vojáků by nastalo v případě tzv. migrační vlny velkého rozsahu, tedy v okamžiku, kdy by do Česka vstoupilo denně po dobu několika dnů (zhruba týdne) minimálně 750 uprchlíků. Stejné opatření by bylo přijato i při počtu celkem pěti tisíc uprchlíků za měsíc či 100 tisíc za rok.

„Stejný krok můžeme učinit ale i v případě, kdy zjistíme zásadní bezpečnostní riziko pro Českou republiku,“ osvětlil Právu policejní prezident Tuhý. Pokud bude počet uprchlíků každým dnem stoupat, může policie situaci prozatím řešit posílením svých řad z vnitrozemí, už tak prý je ale v současnosti dle Tuhého nasazeno mimo jejich domovské útvary více než 700 mužů a žen zákona.

Být na mém místě matka s dítětem

První, veskrze negativní zkušenost s běženci má za sebou muzikant Roman Šemora z Březí na Břeclavsku. Když se vracel ze zkoušky, na silnici z Lednice do Mikulova se mu jeden chodec s batohem velmi intenzivně snažil dostat do auta.

Ještě předtím, než jej chodec přinutil zastavit, stačil ještě zamknout dveře auta. „Pak začal lomcovat klikou u auta, chtěl dovnitř a z polní cesty na levé straně se hnala skupina dalších šesti až osmi lidí. Tlukot na auto, do skel, lomcování klik. A řev. Dalo mi dost práce vycouvat a utrhnout frajery od kličky,“ vyprávěl Právu Šemora. Když se dostal pryč, zavolal policii. Ta dorazila za půl hodiny, běžence ale už nenašli.

„Dlouho jsem všechna ta videa o tom, jak se běženci snaží dostat do kamionů, jak jsou při tom agresivní a jak nekompromisně si při tom vynucují pozornost, bral s rezervou. Ale jen do vlastní zkušenosti,“ zhodnotil Šemora zážitek s běženci. Nedovede si představit, co by se stalo, kdyby na jeho místě byl senior či matka s dítětem.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: luš

Myslíte, že zvýšení trestů pro pašeráky stačí?

Podle mě jsou téměř nepostižitelní, protože se je málokdy podaří vůbec chytit. Ale když jste toto téma nakousla, tak jaké tresty jim hrozí teď a jaké navrhujete? A máte taky nějaký účinný plán, jak ochránit naše hranice? A co si vůbec myslíte, že teď bude, když Asadův režim padl? Je to dobře nebo ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hampl: Islamisté dnes útočí jinak. Na terorismus jsme si zvykli

15:25 Hampl: Islamisté dnes útočí jinak. Na terorismus jsme si zvykli

Lékař původem ze Saúdské Arábie Taleb A. rozséval smrt na vánočních trzích v Magdeburku. Zavraždil n…