Mackova facka Rathovi je podle Britů jedna z nejlepších politických rvaček

27.10.2011 19:51 | Zprávy

Podle britských novin The Guardian je facka Miroslava Macka Davidu Rathovi jedna z nejlepích politických rvaček. List je zařadil mezi další střety z celého světa – z Ukrajiny i Tchaj-wanu.

Mackova facka Rathovi je podle Britů jedna z nejlepších politických rvaček

Britský list The Guardian sestavil seznam nejpozoruhodnějších fyzických střetů mezi politiky. A pět let starou facku Miroslava Macka poslanci Davidu Rathovi z ČSSD zařadil mezi ně, konkrétně jako třetí v galerii bizarních fotografií.

„Český ministr zdravotnictví David Rath ve rvačce se svým pravicovým rivalem Miroslavem Mackem během setkání nespokojených zubařů v Praze," stojí v popisku pod fotkou. „Macek, poradce prezidenta a bývalý poslanec, který je zároveň zubařem, přerušil proslov, když dal Rathovi tvrdou facku do týlu hlavy. Rath odpověděl tím, že ho nazval zbabělcem, a oba muži si vyměnili pár ran," píše dál deník.

Související: Macek opět na scéně. Omluva za facku Rathovi byla na místě

Kromě české facky se v žebříčku nachází i italští poslanci, kteří se porvali tuto středu kvůli ekonomickým reformám. Z Evropy zde je ještě Ukrajina, kde jsou parlamentní rvačky poměrně časté. Britové vybrali fotografii, která vznikla na jednání o prodloužení pronájmu námořní základny v Sevastopoli.

Další země ve výčtu jsou Rusko, Bolívie, Korea nebo Tchaj-wan. Zde se politici poprali ve velkém, když se do sebe loni v červenci pustili kvůli smlouvě s Čínou kvůli uvolnění vzájemného obchodování.

Čtěte více:

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pan

Kdo stanovuje, kolik se bude platit za jednoho migranta?

A to bude každá země platit stejně? Protože co si budeme nalhávat, co je pro nás půl milionu, není to samé, co to je třeba pro Němce. A to je už definitivní, že se bude za nepřijetí platit? Nedá se s tím ještě něco udělat? A kdo bude určovat, kolik a jaké migranty máme přijmout?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bystroňova mise u Trumpa: Mluvil se špičkami

19:28 Bystroňova mise u Trumpa: Mluvil se špičkami

Svou návštěvu Spojených států završil europoslanec AfD Petr Bystroň na oslavě vítězství Donalda Trum…