Někdejší velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta se v komentáři pro server První zprávy.cz zamýšlí nad francouzskými prezidentskými volbami, kde podle jeho názoru soupeří stoupenci a odpůrci Bruselu. Stoupenec Bruselu Macron se těší podpoře médií hlavního proudu. I díky tomu kritici Bruselu těsně prohráli.
Le Penová nakonec postoupila do druhého kola po boku s již zmíněným Emmanuelem Macronem. Bývalý diplomat předkládá svůj pohled na tohoto devětatřicetiletého politika.
„Emmanuel Macron (39 let) je bývalý státní úředník na ministerstvu financí, bývalý investiční bankéř, bývalý ministr hospodářství v socialistické vládě, také bývalý člen Socialistické strany. V roce 2016 pro svoji kandidaturu v prezidentských volbách založil politické hnutí s poněkud vojenským názvem En marche (Na pochod) a heslem En marche, la France! (Francie na pochod!) Poněkud mi to připomíná starý rakouský povel Marschieren marsch! z Haškova Švejka. Program jeho hnutí je politicky stejně „vyhraněný“ jako jeho název – proto si E. Macron říká centrista. Za zmínku stojí, že převzal politický postoj Angely Merkelové k migraci. Dle jeho názoru by Francie měla aktivně podporovat příchod migrantů a přijmout jich výrazně více než doposud, neb to prospěje její ekonomice. (Zejména pak rozvoji No go zón, zlomyslně dodávám),“ píše Bašta
Obratem doplňuje, že Macron je podle jeho názoru produktem jakési evropské politické inkluze, k níž došlo díky úzkostlivě ctěné politické korektnosti. Právě politické korektnosti prý může Macron poděkovat za svůj politický vzestup. Bašta doufá, že francouzští voliči této politické korektnosti nepodlehnou.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp