„Dávat paralelu mezi Islámský stát a Národní frontu je neuvěřitelný úlet. Takovou špinavost musí Bourdin ihned odvolat,“ vzkázala francouzskému novináři Le Penová na svém Twitteru a následně zveřejnila fotografii, na kterém je ležící oběť Islámského státu zaživa přejížděna tankem. „Toto je Islámský stát,“ napsala ve tweetu poslaném zmíněnému novináři. Dále mu poslala fotografii, na kterém je v kleci další z obětí džihádistů ISIS pro změnu zaživa upalována. V reakci na publikování brutálních fotografií obvinil Le Penovou premiér Manuel Valls z šíření nenávisti vůči všem muslimům žijícím ve Francii.
Celý text v angličtině je ZDE.
„Zrovna ty, jehož strana rozpoutala proti Národní frontě urážlivou kampaň, hovoříš o šíření nenávisti?“ zeptala se ironicky Le Penová premiéra v dalším tweetu a svých ironických poznámek neušetřila ani socialistického ministra vnitra Bernarda Cazeneuvea. Toho se zase prostřednictvím tweetu jízlivě dotazovala, jestli ji bude po zveřejnění výše zmíněných fotografií žalovat pro pomluvu Islámského státu. Novinář Bourdin krátce po rozpoutání „tweetové bouře“ označil reakce Le Penové za hysterické a tvrdil, že Národní frontu s Islámským státem rozhodně nesrovnával. Zmínil také, že začal dostávat výhrůžné vzkazy.
Jak ovšem připomínají média, v průběhu předvolební kampaně již podobné srovnání padlo ze strany nejmenovaného kandidáta republikánů. Ten měl údajně říci, že volit Národní frontu je stejné jako volit Islámský stát. Národní fronta je často obviňována ze strany médií a konkurenčních politických stran, že zastává xenofobní a islamofobní názory a řadí se tak do skupiny „krajně pravicových stran“. Marine Le Penové se nicméně podařilo Národní frontu aspoň zbavit nařčení, že je strana antisemitská, jako tomu bylo za vedení jejího otce Jeana-Marie Le Pena.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pro