Jak však dodal, tato otázka pak přímo vyrazí dech v případě prvního muže Evropské komise Jeana-Clauda Junckera. Ten dal včera de facto tento postoj najevo v Trevíru, u příležitosti oslav 200. narozenin autora Komunistického manifestu, píše Klesla.
„Že tím fakticky posvětil i dnešní odhalení nadživotní bronzové sochy Karla Heinricha Marxe, věnované čínskou komunistickou diktaturou a vytvořené režimním prominentem a ředitelem tamního národního muzea, je už jen zcela neuvěřitelné,“ dodal Klesla a vysvětlil, co vše podle něj udělal Marx špatného.
„V době, kdy se zcela správně ohlížíme na cítění menšin a utlačovaných skupin, se tak šéf unijní exekutivy zachoval přinejmenším necitlivě ke čtvrtině obyvatel osmadvacítky, které má osobně reprezentovat a kteří trpěli komunistickým útlakem, jejž pro ně Marx symbolizuje. Navíc je ještě v živé paměti Junckerův výrok označující Fidela Castra za hrdinu,“ řekl Klesla s tím, že Evropská unie a její hodnoty jsou přímou protiváhou komunistické totality. „Klíčový reprezentant Bruselu se k nim ale v očích mnoha bohužel otočil zády,“ uzavřel Klesla.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef