Mayová se zbláznila. Příští rok v březnu budete hladovět, vzkazuje Britům Jan Čulík

20.07.2018 15:39 | Zprávy

Mezi Velkou Británií a Irskem to pořádně vře kvůli brexitu. Britská ministryně pro Severní Irsko Karen Bradleyová varovala, že Britové napříště nemusí irské rybáře pustit do irských vod. Slova britské ministryně českým čtenářům zprostředkoval šéfredaktor serveru Britské listy Jan Čulík, který dospěl k závěru, že se britská premiérka Theresa Mayová asi zbláznila a nesmyslně útočí na EU.

Mayová se zbláznila. Příští rok v březnu budete hladovět, vzkazuje Britům Jan Čulík
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Velké Británie

Mezi Velkou Británií a Irskem v poslední době létají hromy a blesky. Irská vláda trvá na tom, že musí být vyřešena otázka hranice mezi Irskem a Severním Irskem. Pokud v rámci jednání o brexitu nebude tato otázka vyřešena přijatelně jak pro Velkou Británii, tak pro Irsko, mohlo by se prý stát, že Irové nebudou do svého vzdušného prostoru pouštět britská letadla. Britská ministryně pro Severní Irsko Karen Bradleyová kontrovala, že na oplátku nemusí být irští rybáři pouštěni do britkých vod.

Nejen díky této přestřelce dospěl Jan Čulík k názoru, že se britská vláda, resp. britská premiérka Theresa Mayová asi zbláznila. Jinak si prý nelze vysvětlit její slova o tom, že Severní Irsko nezůstane součástí EU, protože britská vláda nikdy nepřipustí, aby vznikla hranice mezi ostrovním královstvím a Severním Irskem.

„Nynější nově fundamentalistický postoj Mayové znamená, že se Británie řítí k ekonomickému a politickému krachu, k němuž dojde 29. března 2019, kdy Británie vypadne z Evropské unie bez dohody. Znamená to, že Británie nebude mít dostatek potravin, protože ze sedmdesáti procent závisí na potravinách z EU, ale ty do Británie nebudou přiváženy v důsledku nových celních opatření a stokilometrových front na hranicích. Zastaví se letecká doprava mezi Británií a EU, protože nebude regulována žádnou smlouvou. Automobilky a další průmyslové podniky už z Británie odcházejí, protože po brexitu nebudou jejich výrobky moci být součástí produktů vyrobených v EU. Z Londýna odcházejí velké finanční firmy. Británie nebude mít přístup k vojenským a výzvědným informacím EU a nebude mít přístup k jadernému palivu z EU pro své jaderné elektrárny. V Severním Irsku bude vypnuta elektřina, protože je dodávána z Irské republiky, z Evropské unie. Britská vláda plánuje rozmístit v moři kolem Severního Irska stovky člunů s naftovými generátory elektřiny. Začíná také hromadit zásoby konzerv pro případ hladomoru," napsal Čulík.

Britští politici nejsou podle Čulíka schopni jednat ve prospěch svých občanů a dosáhnout smysluplné dohody. K dovršení všeho zlého prý navíc BBC vládu v této neschopnosti v podstatě podporuje. Vysíláníí slavné BBC teď prý Čulíkovi připomíná propagandistické zprávy Rádia Moskva.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Dálniční známky a elektroauta

Dobrý den, pane poslanče, vidíte alespoň náznak logiky v tom, že elektroauta jezdí po dálnicích zadarmo? Copak ony neopotřebovávají povrch vozovky stejně jako auta se spalovacími motory, a to v řadě případů i víc díky těžké baterii? Děkuji za odpověď.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česko na „konci trubky“. Plyn bude, až všichni ostatní budou mít dost. A pěkně draho

16:40 Česko na „konci trubky“. Plyn bude, až všichni ostatní budou mít dost. A pěkně draho

Údajný útok na poslední funkční plynovod mezi Ruskem a Evropou, černomořský TurkStream, zamával s ce…