Měřit prdění krav. Někteří europoslanci se prý už do Zeleného údělu normálně zbláznili. Hovoří jejich kolega, který to pozná

Spustit čtení článku

Tato funkce je dostupná jen pro přihlášené uživatele s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší. Předplatné i Prémiové body PL můžete získat i zdarma, přečtěte sí více v tomto článku.

07.06.2021 15:24 | Zprávy

V rámci snížení emisí skleníkových plynů se EU chce zaměřit i na metan v zemědělství. „V oblasti zemědělství, která má druhý největší potenciál na snižování metanových emisí, je navržena analýza parametrů, jakými budou metanové emise měřeny,“ uvádí europoslanec Evropských socialistů velice obecně. Ivan David však má jasno, jak se bude měřit. „Do každého kravína, vepřína či ovčína by musely být namontovány přístroje, které budou měřit a zaznamenávat, jak prdí zvířata v prostoru ustájená,“ tvrdí. Ostatní europoslanci v Zemědělském výboru jsou prý pobláznění do Zeleného údělu a mají ho radši než unijní zemědělce.

Měřit prdění krav. Někteří europoslanci se prý už do Zeleného údělu normálně zbláznili. Hovoří jejich kolega, který to pozná
Foto: URS Czech
Popisek: Kráva, ta je v tom nevinně.

Již v březnu byla ohlášena Evropská metanová strategie, která má za cíl snížit emise tohoto taktéž skleníkového plynu. Dle europoslance Marcose Ros Sempera, který se strategii věnuje za Evropské socialisty, pokud chce EU splnit závazek poklesu emisí o 55 % do roku 2030, emise metanu musí poklesnout o 37 % ve srovnání s rokem 2005.

Evropská komise tak navrhuje, aby k poklesům došlo v odvětvích, která produkují nejvíce metanu. Tedy v energetice, zpracování odpadu a v zemědělství. A k tomu účelu se mají emise začít monitorovat a na jejich základě má vzniknout monitorovací systém, který by přes síť satelitů Copernicus monitoroval emise tzv. superproducentů. A podporu má mít i výroba bioplynu z biometanu.

„V oblasti zemědělství, která má druhý největší potenciál na snižování metanových emisí, je navržena analýza parametrů, jakými budou metanové emise měřeny,“  uvádí europoslanec a dodává, že by z biologického odpadu mohli zemědělci produkovat právě bioplyn. „To může být další zdroj příjmů pro pěstitele dobytka a příležitost pro rozvoj a investice na venkově, jak ukazuje návrh Komise,“ říká Marcos Ros Sempere a navrhuje „pilotní projekt“, kdy by se venkov a farmáři podporovaly právě skrz projekty bioplynu a skrz příhodné fondy. Tolik socialista Marcos Ros Sempere.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kas

MUDr. Ivo Trešl byl položen dotaz

očkování

Vážený pane doktore, ráda bych využila možnosti se vás zde zeptat na jednu věc. Když se nechám očkovat proti černému kašli, znamená to, že ho nemůžu dostat nebo je to jak s vakcínou proti covidu? A ještě na jak dlouho mě případně očkování proti nákaze ochrání? A když už jsem nakousla téma covid, pro...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šlachta tvrdě kritizuje Fica. S Putinem jen z pozice síly, vzkazuje

12:36 Šlachta tvrdě kritizuje Fica. S Putinem jen z pozice síly, vzkazuje

Předseda Přísahy Robert Šlachta ostře zkritizoval slovenského premiéra Roberta Fica za jeho návštěvu…