Petr Robejšek nechápe, proč se německá kancléřka sešla s pozůstalými po obětech teroristického útoku z loňského roku a s přeživšími útoku teprve po roce.
„Je nabíledni, proč se tomu vyhnula a setkává se s nimi (pod tlakem veřejného mínění) až teď. Ani trochu nestála o to, vyslechnout si výčitky zraněných a pozůstalých. Lidí, jejichž příbuzní by zůstali naživu, kdyby se v roce 2015 starala o bezpečnost německých občanů a nepustila do země statisíce migrantů. Samozřejmě, že se právě jí nechtělo poslouchat trpké výčitky kvůli nesplnitelnému ‚my to zvládneme‘. Kdo by stal o nepříjemná setkání. Nikdo neslyší rád, že udělal chyby. A již vůbec nechce být obviňován ze smrti lidí. Takže německá kancléřka si před rokem ušetřila nepříjemnost a jednala úplně stejně jako by to udělala většina obyčejných lidí,“ píše Petr Robejšek na sociální síti facebook.
Tímto svým chováním Merkelová prý jen dokázala, o co jí jde doopravdy. Ve skutečnosti si chce tato dáma podle Robejška udržet svou moc, aniž by musela přijímat nějaká zásadní rozhodnutí a řešit pro ni nepříjemné situace. Setkávání s voliči, kterým má sloužit, je prý pro Angelu Merkelovou až kdesi na druhém místě. To se ukázalo např. v bankovní krizi, kdy se rozhodla zachránit nejen německé zkrachovalé banky a žádala po Němcích, aby to zaplatili. Na přelomu let 2008 až 2009. V roce 2015 se zase rozhodla přijmout nepřizpůsobivé migranty, aniž by se Němců zeptala na názor.
Bylo by pro ní nepohodlné, kdyby v roce 2015 padly na německých hranicích výstřely. A tak svou nečinnost „posvětila“ morálními ohledy a dlouhodobé důsledky invaze masy nepřizpůsobivých cizinců přenechala budoucím generacím hlavně v Německu, ale (přes kvóty) i ve zbytku Evropy.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp