Matěj Hollan minulý týden vyvolal vlnu reakcí na sociálních sítích, když prostřednictvím hnutí Žít Brno vyzval Česko k přijetí několika desítek migrantů z Itálie. Přímo do Říma poslal dopis a zcela obchází českou vládu. Píše se v něm mimo jiné, že Brno by rádo uprchlíky přijalo a postaralo se o jejich začlenění.
Na dopis reagoval například hradní mluvčí Jiří Ovčáček, který na Twitter napsal: „Se zvacími dopisy už máme neblahou zkušenost. Zrovna je to 50 let. A k tomuto výročí připravuje Žít Brno... zvací dopis!“
Moderátor pořadu Proti sobě Karel Dlabač měl s oběma pány poměrně dost práce, neboť diskuse se postupem času velmi vyhrotila.
Nejprve se Dlabač zeptal Hollana, jak reaguje na většinové reakce ohledně jeho prohlášení, že by Brno rádo pár desítek uprchlíků přijalo. „Já nevím, co je to většinově, protože mně něco jiného chodí SMSkami a něco jiného jsou ohlasy na Facebooku, kdy na mém Facebooku, nebo třeba na Facebooku Žít Brno je to 9 ku 1, nebo ještě větší poměr, ty pozitivní versus ty negativní. Ale samozřejmě to se bavíme o nějakých bublinách,“ připustil Hollan. Prý se setkal i s fyzickými výhružkami.
Jakou očekává Hollan reakci italského premiéra na nabídku hnutí Žít Brno k přijetí několika desítek migrantů? „Otázka je, jestli nějaká bude. Ať si tady zase nenamlouváme, že italský premiér je povinen nám odpovídat,“ odtušil Hollan. Alexandr Tomský se během jeho odpovědi pobaveně usmíval. „Česká republika, nebo Brno zvlášť, je dostatečně silné a vyspělé na to, aby se umělo postarat o dvacet, nebo třicet lidí, a že se Babiš a celá ta vláda nemá tohoto bát. Že se normálně může s italskou vládou bavit o tom, že jim takto symbolicky, gestem, v jejich problému pomůžeme,“ vysvětlil smysl svého sdělení Hollan.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Marek Korejs