Britský politik Nigel Farage již není europoslancem, tomuto společenství již spolu se svými kolegy zamával britskými vlajkami, k nespokojenosti předsedající europoslankyně, a pak se rozloučil.
Starost o osud Velké Británie mu však zůstala. A nyní se zaměřil na téma migrace. O migrantech, kteří přistáli na pobřeží, se většinou mluví v souvislosti s Řeckem, nicméně i Británie, dle Farage, řeší tento problém, protože na ostrovy se migranti dostávají v gumových člunech plavbou přes kanál La Manche. Své námitky a výzvu k akci Nigel Farage sepsal pro deník The Telegraph.
Brexitový politik předně upozornil, že ministr Philp slíbil, že migranti „budou čelit následkům“, ale podobná slova už zazněla od Borise Johnsona před rokem, kdy tvrdil, že migranti budou vráceni do Francie. „Ale podívejte se na poslední statistiky, ve čtvrtek připlulo 235 migrantů, v pátek 146 a v sobotu 150,“ upozorňuje Farage s tím, že prohlášení jsou bez vyvinuté činnosti prázdná.
„Letní invazi“ prý předpověděl a vzhledem k tomu, že dohromady se zatím připlavilo údajně až 4000 migrantů, tak nikdo nemůže říci, že se mýlil. Připojil i video z pláže v Kentu, na které se zřejmě vylodila rodina i s dětmi.
EXCLUSIVE FOOTAGE OF BEACH LANDING BY MIGRANTS
— Nigel Farage (@Nigel_Farage) August 6, 2020
Shocking invasion on the Kent Coast taken this morning. pic.twitter.com/iuzAF0Uxz4
Farage uvedl, že pro Británii se jedná o ponížení, zvláště když téma ochrany vlastních hranic bylo jedním z klíčových argumentů pro brexit. A dodal, že očekává, že se média chytnou další části příběhu migrace, totiž toho jak nově přišetší migranti bydlí v čtyřhvězdičkových hotelech, jež daňové poplatníky stojí dohromady 4 miliardy liber (116,37 miliardy korun).
Britská vláda říká, že pokud jde o omezení migrace, jsou zde právní i praktické překážky, nicméně dle Nigela Farage se nejedná o nepřekonatelné překážky. Tvrdí, že pašeráci v Calais stále fungují ze dvou důvodů. Jednak proto, protože jen malá část z těch, kdo se do Británie dostanou, jsou pak vyhoštěni, tudíž i ostatní vidí, že se cesta vyplatí. A dále, konečná podoba dohody o brexitu tomu může učinit přítrž, protože než bude dojednána, tak platí dublinský systém. Pravidlo o tom, že migrant má požádat o azyl v první bezpečné zemi, je ovšem dle Farage dnes postavené na hlavu a migranti si vybírají, kde budou žádat o azyl jako v obchodě. A do Velké Británie se derou, protože nabízí štědrou podporu.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: kas