Barbora Tachecí tentokrát v rozhlase zpovídala bývalého spolupracovníka exprezidenta Václava Klause Ladislava Jakla. jenž byl v poslední době hned dvakrát napaden. Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) nominovaný hnutím Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury tvrdil, že byl napaden právě kvůli svému napojení na SPD. V českých médiích však koluje více verzí toho, jak došlo k prvnímu útoku v pražském metru. Tachecí se proto Jakla na útok zeptala.
Jakl prozradil, že se cítí být přiměřeně v pohodě. „Ale poslední lékař ve Vojenské nemocnici, tak ten mi předpověděl, že to bude ještě tak šest týdnů hodně bolet a pak už to bude skoro dobrý. Beru prášky, ze kterých mi je trochu blbě, ale jde to,“ řekl host.
O svém napadení vypovídal na policii a ještě prý určitě vypovídat bude. Napřed se ale musel trochu postavit na vlastní nohy. „Já jsem nebyl ani schopen vylézt na postel,“ popsal dobu krátce po útoku. Záda ho prý bolela opravdu hodně.
Své napadení považuje za svého druhu statistický úkaz. „Když se člověk podívá někde po nějakých internetech, po nějakých diskusích a vidí, že tisíc lidí je schopno vyhrožovat opravdu násilím, já jsem dostal stovky e-mailů, že mě někdo zabije už před pěti, deseti, patnácti i dvaceti lety, tak určité malé procento lidí je schopno něco takového opravdu udělat, protože se pohybují v určité atmosféře,“ uvedl Jakl.
„Dneska se lidi chovají podle zprostředkovaný zkušenosti. Když si o někom dvěstěkrát čtou, že to je blbec, uvidí jeho fotku v co nejhorším světle, no tak tomu budou věřit. Zeměkouli z dálky taky většina lidí neviděla, ale všichni říkají, že je kulatá, no tak tomu věří,“ pokračoval Jakl v popisu toho, jak vnímá dnešní společnost.
Při útoku v metru prý seděl, díval se pod sebe a neviděl agresora, který prý zaútočil shora. Mohl si prý možná dávat víc pozor, ale protože je Jakl známý, takže i kdyby si dával víc pozor, stejně mohlo k útoku dojít.
Pozornost věnoval také demonstrantům z akcí Milionu chvilek pro demokracii. Tento spolek prý poprvé zaznamenal ve chvíli, kdy přišel na to, že demokracii vlastně vůbec nectí. „Oni nefandí mně. Já jsem zaregistroval tuto skupinu až v momentě, když pokřikovala vzrušeně a odmítavě kolem mého zvolení do RRTV. První chvilka z toho Milionu demokracie byla ta, že jsem pochopil, že se jim nelíbí demokracie. Že zvolen může být kdokoliv, ale jenom ten, kdo se jim líbí,“ prohlásil Jakl.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp