Ministerstvo obrany se ohrazuje proti spojování s firmou Omnipol. O zakázce na protiletadlový systém prý jednalo zcela samostatně

13.04.2018 15:31 | Zprávy

Ministerstvo obrany reaguje na text ParlamentníchListů.cz o zakázce na protiletadlový systém RBS-70NG pro českou armádu. Text přinášíme v plném znění.

Ministerstvo obrany se ohrazuje proti spojování s firmou Omnipol. O zakázce na protiletadlový systém prý jednalo zcela samostatně
Foto: mocr.cz
Popisek: Budova Ministerstva obrany ČR

Článek na serveru Parlamentní listy z 12. dubna 2018 pod titulkem „Zakázka pro Švédy … Kolem české obrany se stále točí lidé z Omnipolu“ obsahuje řadu nepravd a jeho cílem není informace čtenářům či věcná polemika, ale jednoznačně nepodložené osočení naší armády a resortu obrany jako takového.

Tomu by se autor podepsaný pouze zkratkou „pas“ vyhnul, kdyby se před napsáním článku se žádostí o informace obrátil na armádu či ministerstvo.

Autor nepravdivě tvrdí, že na poli zakázek má na ministerstvu obrany vliv společnost Omnipol. Konkrétně uvádí připravovaný nákup protiletadlového systému RBS-70NG od švédského výrobce Saab, o kterém má s vojáky jednat právě tato společnost.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

Jana Maláčová byl položen dotaz

Spojení s Komunisty

Nakonec k němu nedošlo, ale jak jste vůbec o spojení se Stačilo, což je vlastně jiný název pro komunisty, maximálně přetřených z rudé na růžovou? To už neplatí bohumínské usnesení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rvačka o ukrajinské minerály. Hoffman vidí zločin proti lidskosti

11:14 Rvačka o ukrajinské minerály. Hoffman vidí zločin proti lidskosti

POHLED IVANA HOFFMANA Zelenskyj ještě nekapituloval a mezi jeho „spojenci“ ze Západu už probíhá regu…