Podle Doležala má ruská zahraniční politika jedno pravidlo: „Za jakýmkoliv rozhodnutím, a za těmi humanistickými zvlášť, je nějaká levárna,“ myslí si.
Celý text je ZDE
Tento svůj názor dokládá tím, že jakmile začala ruská letadla shazovat bomby, ruská propaganda začala chrlit lži o tom, jak se Rusko zapojilo do boje proti IS.
Ovšem podle toho, co z daného místa referovaly agentury, byla skutečnost poněkud odlišná. Ruské bombardování zasáhlo především cíle v okolí (prakticky válkou zničeného) města Homs, které neovládají bojovníci tzv. Islámského státu, ale takzvaní povstalci. „Je to nesourodá skupina jednotek, které spojuje především odpor k Asadovi. Ke spolupráci se Západem a k džihádu se různé jednotky stavějí různě, pořád jde ale o lidi, s nimiž se v rámci a mezích krajových zvyklostí dá mluvit, rozhodně to nejsou hrdlořezové z IS,“ tvrdí Doležal.
Ruští piloti bombardují bojovníky vycvičené Amerikou
Podle jeho názoru nasazením bombardérů řízených ruskými piloty se situace posunula dál a svět se začíná blížit situaci, jaká byla za vietnamské války. „Ruští piloti totiž od včerejška bombardují bojovníky vycvičené a vyzbrojené Amerikou a, jak třeba potvrdil americký senátor McCain, bojovníky, kteří jsou v neustálém kontaktu s americkou armádou a CIA. Takže – ruský bombardér pozvaný Asadem bombarduje člověka, který po něm střílí americkým stingerem pod metodickým dohledem amerických instruktorů,“ píše Doležal s tím, že to je situace, která zavání novou eskalací napětí mezi velmocemi a možná i jejich konfliktem.
Své zamyšlení Doležal uzavírá varováním, že pokud bude celá situace eskalovat tímto nebezpečným směrem, existuje reálná hrozba, že „blízkovýchodní mládenci od koziček a s kalašnikovy“ přivedou svět do války velmocí.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam