Bašta, jak uvádí ve svém komentáři, si všiml také iracionálních výroků nového francouzského prezidenta o nutnosti přijímání současné vlny migrantů z Afriky se současným odmítáním volného pohybu pracovních si v rámci Evropské unie.
„Když k tomu připočtu neskrývanou tendenci k oslabování euroatlantické vazby, bez které se až do loňského překvapivého vítězství Donalda Trumpa neobešla žádná koncepce evropské bezpečnosti, zjišťuji, že vlastně žijeme v úplně jiné Unii a Evropě než před rokem,“ podotkl dále. Podle něj zůstalo jen velmi málo starých principů a jistot. „Jevy, které jsme ještě vloni považovali za negativní a nebezpečné, nabyly takové důležitosti, že Evropská komise riskuje další roztržku, která může skončit podobně jako Brexit,“ dodal.
Poukázal pak například na prosazování nefungujících a nesmyslných imigračních kvót. „Současná podoba přílivu běženců z oblastí Afriky nezasažených válkou nenechává nikoho na pochybách, že jde o specifickou ekonomickou migraci zájemců o evropské sociální dávky,“ řekl a zkritizoval mainstreamová média.
- Původní text ZDE
„Není nejmenších pochyb o tom, že obchod s lidmi a chudobou představuje momentálně nejvýnosnější odvětví podnikání organizovaného zločinu, ve kterém vydělává více peněz než v drogovém průmyslu. Vyžaduje však sofistikovanou mezinárodní spolupráci, do které se vědomě (občas možná i nevědomě) zapojují různorodé entity,“ sdělil, že klíčovou roli kromě evropského organizovaného zločinu sehrávají i nestátní neziskové organizace.
Jádro pudla pak podle něj možná tkví v tom, že Afričané za svou cestu do Itálie a dále do EU platí, zatímco Východoevropané ne. „A proto jsou terčem zdánlivě iracionální nenávisti. Na jejich příchodu nemůže vydělat ani mafie, ani neziskovky,“ zmínil Bašta.
Závěrem se pak obul právě do nestátních neziskových organizací, pod nimiž se občas schovávají i subjekty, které nejsou neziskové. „Z některých z nich se totiž staly dosti účinné nástroje represe, které mohou dělat to, co státní instituce nesmějí. Třeba vytvářet seznamy médií a osob obviňovaných bez důkazů ze lži a spolupráce s cizí mocí,“ poznamenal kriticky.
„Paradoxní je, že počet tzv. politických neziskovek, které vyvolávají i mezinárodní problémy, je zanedbatelný – u nás asi 20 z oněch 3 600, které skutečně reprezentují občanskou společnost. Jsou to tedy oni pověstní vlci v rouše beránčím. Podle mého názoru taková al-Káida je asi nejúspěšnější a nejznámější politickou neziskovkou kombinovanou s grantovou agenturou, která názorně ukazuje, kam až tento trend může vést,“ uzavřel.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef