Muž podezřelý z útoku v Berlíně byl zastřelen v Miláně

23.12.2016 10:36 | Zprávy

Muž, který byl podezřelý z teroristického útoku v Berlíně, byl podle informací agentury Reuters zastřelen během přestřelky v italském Milánu.

Muž podezřelý z útoku v Berlíně byl zastřelen v Miláně
Foto: Archiv
Popisek: Italská vlajka

Pravděpodobný pachatel teroristického útoku na předvánočním trhu v Berlíně Anis Amri byl podle informací agentury Reuters zastřelen v Miláně. Stalo se tak v brzkých ranních hodinách. Informaci podle všeho potvrdily i německé úřady. Bližší informace však německé úřady neposkytly.

Celý článek naleznete zde

Informací je prozatím opravdu málo. Ve stejnou chvíli, kdy přišla informace o zastřelení Amriho v Itálii, se chystala velká policejní akce v Dánsku. Další varianta byla, že se Amri skrýval v Berlíně, což by ukazovalo na to, že nešlo o „osamělého vlka“, ale že se mu mohlo dostat podpory od dalších radikálů. Německé úřady pracovaly i s tezí, že byl Amri při teroristickém útoku vážně zraněn v obličeji a snažil se najít pomoc v nejbližším okolí.

V tuto chvíli je však vysoce pravděpodobné, že Amri skutečně zemřel po přestřelce s bezpečnostními orgány v severoitalském Milánu. Česká televize s odvoláním na další zahraniční zdroje dodává, že Amri přijel do Itálie vlakem z Francie.

Český ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) uvítal, že byl pravděpodobný atentátník zastřelen, ale kladl si otázku, jak je možné, že se Amri dostal relativně snadno z Německa do Francie a následně do Itálie. „Podle informací, které mám, ho zastavila v Itálii běžná hlídka, která zaregistrovala člověka, který odpovídal popisu,“ konstatoval člen české vlády. Nechce prý říkat, zda německé úřady selhaly při hledání Amriho. „To si musí vyhodnotit německé úřady,“ zaznělo z úst ministra Chovance.

Česká republika podle člena vlády dlouhodobě poukazovala na to, že je třeba uprchlíky důkladněji kontrolovat, protože na migrační trase byly nalezeny mobilní telefony se záběry z války v Sýrii a nebylo jisté, zda je nepořídili např. bojovníci Islámského státu, kteří se cestou raději zbavili usvědčujících důkazů. Česká republika v tuto chvíli nemá důvod rušit přijatá bezpečnostní opatření v této zemi.

„Spolková vláda je v kontaktu s Itálií. My v tuto chvíli nemáme žádné potvrzení z Itálie, ale naši úředníci jsou v kontaktu s italskými úředníky,“ zaznělo na následné tiskové konferenci německého ministerstva vnitra. Jinak ale příliš mnoho informací nepadlo. V obecné rovině bylo pouze řečeno, že bezpečnostní opatření byla v souvislosti s berlínským útokem významně posílena. „Rozumím vašemu zájmu, ale v tuto chvíli nebudeme poskytovat bližší informace, protože je to součástí vyšetřování,“ zaznělo před novináři. Německé ministerstvo vnitra především poděkovalo italským úřadům za součinnost, ale to bylo v podstatě všechno. Německé ministerstvo nechtělo potvrdit ani informace, zda se Amri nějakou dobu po útoku skrýval v Berlíně.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pas

Je pravda, že jste byl člen Pirátů?

A jak se to stalo, že jste od Pirátů přešel ke komunistům? Nebo podle vás platí, že Piráti jsou vlastně novodobý komunisté, jak mnozí tvrdí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Po večerech sní o generálské frčce“. Foltýn a jeho rychlá rota

4:45 „Po večerech sní o generálské frčce“. Foltýn a jeho rychlá rota

Je to největší příběh české politiky v letošním roce, současně se ale hodí na silvestra. Působení Ot…