Na Hillary Clintonovou se provalila další nepříjemnost. Jde o pořádný podvod

01.11.2016 10:55 | Zprávy

Deníky Washington Post, New York Times, zpravodajská televize CNN a další americká mainstreamová média stála od začátku prezidentské kampaně nepokrytě na straně Hillary Clintonové. Nyní se ukazuje, že podpora kandidátky demokratů byla v případě CNN ještě hlubší, než si voliči dokázali představit.

Na Hillary Clintonovou se provalila další nepříjemnost. Jde o pořádný podvod
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Clintonová

Spojenými státy nyní vedle opětovného zahájení vyšetřování FBI „e-mailové aféry“ Hillary Clintonové hýbe také čerstvá kauza, která ukazuje znepokojivé propojení CNN a volebního týmu Clintonové. Spolupracovnice a aktuálně dočasná předsedkyně Demokratického národního výboru Donna Brazile prý před březnovou debatou s Berniem Sandersem prostřednictvím e-mailu upozornila Clintonovou na otázku, která jí bude položena. Přislíbila navíc, že pošle i další otázky.

Vše vyšlo najevo poté, co byla část e-mailové korespondence volebního týmu Hillary Clintonové začátkem října zveřejněna na serveru WikiLeaks. Brazile se nakonec pod tíhou pádných důkazů rozhodla na svůj post v CNN rezignovat a skončila své působení v této zpravodajské televizi ke 14. říjnu. Média se však o rozvázání spolupráce mezi Brazile a CNN dozvěděla až v posledních hodinách a aféra plní přední stránky amerických deníků, serverů i televizí.

Je ironií osudu, že Brazile vystřídala v čele Demokratického národního výboru svoji předchůdkyni ve funkci Debbie Wasserman Schultz poté, co server WikiLeaks zveřejnil důkazy o tom, že ona i její tým neférovými prostředky podporovaly Clintonovou v jejím souboji se Sandersem. Podvádění Brazile tak opět prokázalo, že Sanders a Clintonová na začátku primárek rozhodně nestáli na stejné startovní čáře a Clintonová měla cestu za vítězstvím umetenou stranickým vedením od samého začátku.

CNN se sice od Brazile distancovala a popřela, že by snad měla s jejími kroky něco společného, ale z reportáží, komentářů a zpravodajského pokrytí vlivné zpravodajské televize bylo vždy patrné, komu z prezidentských kandidátů více přeje. Platí to nejenom v případě Sanderse, ale i Trumpa, kterého CNN vykresluje vždy v těch nejhorších barvách. Zatímco aférám spojeným s Trumpem věnuje CNN zvýšenou pozornost, kauzy Clintonové bagatelizuje a zametá pod koberec.

S oznámením FBI o opětovném otevření případu smazaných e-mailů Clintonové v době, kdy působila v čele ministerstva zahraničí, se však přece jenom nálada v médiích začíná pozvolna měnit. Včera Parlamentní listy publikovaly text přejatý z Chicago Tribune, kde jeho autor John Kass volá po rezignaci Clintonové. Ta je sice stále pasována do role favorita, ale dokonce i sázkové kanceláře přece jenom upravily kurzy, které již nyní nesignalizují tak drtivý úspěch Clintonové.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Josef Provazník

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

Zase jen řeči

Vy tvrdíte, jak je třeba reagovat na zpětnou vazbu od lidí. To si myslím taky. Ale pak koukám, že jste se neobtěžoval reagovat ani na jeden z dotazů zde. Tak si představujete tu komunikaci v praxi? Podle mě je to tak se vším. Jako politici něco slibujete, ale realita je pak úplně jiná.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Špatné zprávy pro Zelenského. Podpora klesá, lidé by rádi utekli, v Evropě chladne nadšení

9:19 Špatné zprávy pro Zelenského. Podpora klesá, lidé by rádi utekli, v Evropě chladne nadšení

Světlo světa spatřil průzkum, který ukazuje, že asi pětina mladých Ukrajinců by ráda opustila svou z…