Na Krym přijela delegace z USA. Opravdu

21.06.2016 14:25 | Zprávy

Delegace občanů Spojených států v čele s prezidentkou a zakladatelkou Centra občanských iniciativ Sharon Tennisonovou v rámci své návštěvy Ruska navštívila poloostrov Krym. Cílem občanské iniciativy je napomoci rozvinutí přátelských vztahů mezi oběma zeměmi.

Na Krym přijela delegace z USA. Opravdu
Foto: wikipedia
Popisek: Krymský poloostrov.

Na webových stránkách Centra občanských iniciativ se uvádí: „Náš svět ještě nikdy nebyl vystaven takovému nebezpečí, v jakém se nachází nyní. Masivní nukleární arzenály Spojených států a Ruska se opět nacházejí na trajektorii, která může vést jedině ke kolizi. Naše média jsou plna démonizující propagandy a falešných obvinění.“

Centrum občanských iniciativ (CCI) bylo již velmi aktivní v osmdesátých letech minulého století. „Pravidelně jsme létali mezi oběma státy a snažili jsme se porozumět vzájemným výzvám z obou perspektiv. Naše programy ve formátu občan-občan přispěly k uklidnění napjatých vztahů mezi oběma supervelmocemi,“ uvádí se na stránkách organizace.

„Jsme přesvědčeni o tom, že když se velká skupina lidí do něčeho aktivně zapojí, začnou se odehrávat veliké změny. Jestliže se tomu tak stalo již v osmdesátých letech, může se to stát i nyní.“

Přesně s tímto cílem delegace amerických občanů před nedávnem navštívila Krym. Mezi občany/delegáty byly desítky amerických veřejných činitelů a učitelů.

První událostí na programu bylo setkání s představitelem simferopolské státní Rady Viktorem Agijevem a šéfem městské administrativy Gennadijem Bacharevem.

„Dovolte, abych vám zprvu poblahopřál k vaší kuráži. Sami si velmi dobře uvědomujeme, jak moc je důležitá práce občanských iniciativ, zejména v podmínkách, ve kterých se nyní nacházíme. Doufám, že vás naše společné konverzace utvrdí v tom, že obyvatelé Krymu jsou – bez ohledu na jejich vyznání nebo náležitost k určitému národu – pospolitou skupinou, která vytváří ‚nový Krym‘,“ prohlásil při setkání Bacharev.

Dodal, že je politické vedení Krymu otevřeno ke spolupráci se zahraničními delegacemi.

Ředitelka centra Sharon Tennisonová poděkovala zástupcům Simferopole za vřelé přijetí. „Za tuto schůzku jsem opravdu velmi ráda. Musím se také přiznat, že jsem s sebou přivezla tu naprosto nejlepší delegaci, jakou jsem přivést mohla. Jsou to převážně muži a ženy, kteří zastávali velmi vysoké funkce v americké vládě,“ uvedla.

„My všichni jsme tu z toho důvodu, že se chceme zasadit o zlepšení vzájemných vztahů našich obou zemí. K tomu využíváme všechny naše možnosti. Snažíme se poslat zpět domů informace o tom, co že se to na Krymu ve skutečnosti děje, proto jsme tady,“ dodala vedoucí výpravy.

Bývalá zaměstnankyně americké vlády a plukovnice ve výslužbě Ann Wright, která byla jednou z členek delegace, označila sankce proti Ruské federaci za „nespravedlivé a nehumánní“.

Více o aktivitách iniciativy ZDE

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: fib

Mgr. Richard Brabec byl položen dotaz

Co myslíte, že bude s budoucností Evropy a tedy i naší?

Jestli budeme jediný, kdo se bude snažit o ,,zelenou politiku"? A jaký to má význam pro životní prostředí, když se o ochranu klimatu budeme snažit jen my? Vždyť v porovnání třeba s USA nebo Asií jsme pidi světadíl.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trump peníze škrtá, EU dál rozdává do Afghánistánu i jinam. Kdo z toho těží?

18:00 Trump peníze škrtá, EU dál rozdává do Afghánistánu i jinam. Kdo z toho těží?

Po rozhodnutí USA zmrazit financování velké části zahraniční pomoci se začínají ozývat hlasy, aby po…