Ehlrich, dříve výzkumník při Státním institutu mezinárodních vztahů v Moskvě, má za to, že Západ postrkuje Ukrajinu, aby útočila na cíle na území Ruska. Považuje to za dobrou taktiku, ale otřesnou strategii. Protože Putin pak může Ukrajině skutečně vyhlásit válku, což by mu poskytlo miliony branců a zároveň by to posunulo konflikt na apokalyptickou úroveň druhé světové války.
Analytik si všímá hned několika zpráv o záhadných požárech a výbuších na ruském území, zejména na místech, která mají nějakou spojitost s vedením války. Jako příklad dává požár v Bělgorodu, u kterého Rusko tvrdí, že ukrajinské helikoptéry zaútočily na tamní sklad paliva. Nebo zprávy, že ukrajinské drony pronikly až 140 km na ruské území. Výbuchy už prý zabily několik ruských vojáků a Ehrlich to považuje za známku vojenské kampaně vůči cílům v Rusku.
Tato kampaň pak má ze strany Západu podporu, usuzuje analytik z toho, že britský náměstek ministra obrany prohlásil, že považuje za naprosto legitimní použití britských zbraní Ukrajinou k útokům na ruském území. Dokonce řekl, že „Ukrajina musí zasáhnout v hloubi území svého protivníka“, aby válku vyhrála.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: kas