Nadcházející volby mohou být poslední... Varování z Klausova směru

24.07.2023 20:10 | Monitoring

Jiří Weigl z Institutu Václava Klause tvrdí, že se vláda Petra Fialy snaží za každou cenu rozbít visegrádskou čtyřku, aby se zalíbila bruselským progresivistům. „Neomezená masová migrace, zelené nesmysly, genderové šílenství – to všechno Fialova vláda na evropské úrovni schvaluje a bez jakéhokoliv odporu doma prosazuje,“ tvrdí Weigl, který na druhou stranu chválí maďarského premiéra Viktora Orbána, který proti evropskému federalismu tvrdě bojuje.

Nadcházející volby mohou být poslední... Varování z Klausova směru
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Weigl

Maďarský premiér Viktor Orbán při návštěvě Rumunska prohlásil, že Evropská unie odmítá své křesťanské dědictví, řídí výměnu obyvatelstva prostřednictvím migrace a vede křížovou výpravu proti evropským národům založeným na tradiční rodině. Proti evropskému federalismu se podle něj staví už jen hrstka států, z V4 už jsou to jen Maďaři a Poláci.

Češi prý už za současné politické situace přešli k táboru federalistů. S Orbánovými postřehy souhlasí i Jiří Weigl, který označuje Fialovu vládu za patolízalskou. „Skutečně, v Evropě snad není vůči Bruselu patolízalštější vlády, než je ta Fialova. Pro pochvalu cizích mocipánů jsou připraveni udělat cokoliv. S cílem rozbít V4, která se znelíbila západoevropským progresivistům, se dnešní vláda již ujímala svého úřadu. Neomezená masová migrace, zelené nesmysly, genderové šílenství – to všechno Fialova vláda na evropské úrovni schvaluje a bez jakéhokoliv odporu doma prosazuje,“ tvrdí Weigl v komentáři na stránkách IVK.

Weigl srovnává například přístup zemí střední Evropy k válce na Ukrajině. Zatímco Polsko a Maďarsko se podle něj chovají racionálně, česká vláda je hysterická a posedlá válčením. „Ve vztahu k válce na Ukrajině jsou pozice Polska i Maďarska racionální. Pro obě země jde o sousední stát. Polsko má s Ukrajinou staletou společnou historii a významné zájmy na jejím západě. Navíc je prodchnuté tradičním nepřátelstvím k Rusku. Maďarsko naopak má s Ukrajinou problém, neboť k té připojil po druhé světové válce tyran Stalin Podkarpatskou Rus, která byla tisíc let součástí uherského státu, k Ukrajině nikdy v historii předtím nepatřila a žije tam velká maďarská menšina. Té se tam dobře nežije, a to je zdrojem trvalého napětí ve vztazích obou zemí. Politika Polska a Maďarska vůči konfliktu je proto různá, ale jasná, logická a srozumitelná,“ vysvětluje Weigl.

„Naproti tomu hysterie české vlády, její posedlost válčením na Ukrajině, na které nemáme ani finance, ani významnější materiální prostředky, je nepochopitelná. Představa, kterou naše vláda šíří, že po Ukrajině přijdeme ze strany Ruska na řadu my, je od členské země NATO zcela nepochopitelná a je zcela v rozporu s realitou. Vysvětlením je jenom snaha zalíbit se hegemonům,“ má jasno Weigl.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jma

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Myslíte, že za to, že EU zaostává může Euro?

Mě přijde, že jsou to spíš neustálé zákazy a byrokracie, kterou si sama EU podřezává pod sebou větev. Na druhou stranu, jestli má někdo konkurovat třeba USA nebo Číně, nemyslím si, že to může být jeden stát v Evropě, a že EU má svůj smysl, jen se musí vzpamatovat a začít dělat politiku jinak

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vánočku koupit, nebo upéct? Spočítali jsme vám to

20:20 Vánočku koupit, nebo upéct? Spočítali jsme vám to

Vyplatí se domácí pečení vánočky? A co čeká na zákazníky, kteří chtějí ušetřit a v obchodě zakoupí u…