Spolek Šalamoun se dlouhodobě zabývá otázkami nespravedlností či selhání české justice, jeho nejvýznamnější tváří je někdejší disident John Bok. V úvodu svého komentáře Jemelík vysvětluje, co ho na, jak říká „Otázkách vymývače mozků“, Otázkách Václava Moravce pobuřuje. Šéf spolku Šalamoun říká, že je to hlavně „nepoměr mezi sebevědomím moderátora, přecházejícím místy až do nadutosti, a jeho povrchní, neúplnou znalostí probírané problematiky, dílem proto, že pořad ve výsledku podával veřejnosti účelově zkreslený obraz skutečnosti“.
Jemelík tentokrát reaguje na tu část vydání pořadu z 5. ledna 2014, která se bezprostředně týká zájmové sféry spolku Šalamoun, tedy na rozhovor s předsedou Soudcovské unie Tomášem Lichovníkem a předsedkyní Unie státních zástupců Lenkou Bradáčovou. Ve svém komentáři ocenil průběh debaty. „Příznivý stav patrně nastal proto, že proti moderátorovi seděli vysoce kvalifikovaní lidé, kteří nad ním měli tak zjevnou vědomostní převahu a nezaostávali za ním ani ve vyjadřovacích schopnostech, že na ně prostě neměl a tentokrát se překvapivě podrobil danému stavu sil,“ napsal Jemelík.
Celý text Zdeňka Jemelíka.
Veřejnoprávní ČT lehkomyslně šíří Rathovy manipulativní projevy
Avšak my se nyní zaměříme na otázky, kterých si ve svém komentáři všímá Jemelík. Jde mimo jiné o souvislosti posledního rozhodnutí Ústavního soudu, když uznal, že Rathova vazba trvala neúměrně dlouho. Zároveň Jemelík upozorňuje na Rathovo vystupování v médiích s tím, že je mu dáván až nepřiměřeně velký prostor.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: dkr