„Musím v prvé řadě pochválit a strašně poděkovat Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL), který odvedl úplně úžasnou práci a veškerou tu legislativní zátěž vzal na sebe a pomohl nesmírně tomu, aby sem ten lék dorazil,“ oznámil Feltl s tím, že v Česku je k dispozici asi 100 balení a už existují nějaká pravidla, kterým pacientům se bude podávat, a to i v situaci, že nejsou pacienty VFN.
Do VFN má v pondělí odpoledne dorazit také další várka amerického léku remdesivir. V tuto chvíli prý v nemocnici leží jeden pacient, u něhož bude vhodné aplikovat remdesivir, a jeden pacient, u něhož bude vhodné využít favipiravir.
Stav taxikáře, kterému byl podán remdesivir, se zlepšil natolik, že mohl být přesunut na klasické nemocniční oddělení.
„Náš pacient na remdesiviru, který prodělal experimentální léčbu jako první, je v tuto chvíli překládán na standardní oddělení,“ řekl Feltl. „Stal se takovým určitým symbolem celé této pandemie,“ dodal ještě. Na jeho slova upozornila ČTK.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: mp