Národ není sprosté slovo, vystoupil jasně arcibiskup Graubner

01.09.2016 12:15 | Zprávy

Evropské země musí na řešení migrační krize spolupracovat, ovšem svobodně. Jinak může zahrozit další brexit. To se domnívá olomoucký arcibiskup Jan Graubner, který poskytl rozhovor Olomouckému deníku.

Národ není sprosté slovo, vystoupil jasně arcibiskup Graubner
Foto: cirkev.cz
Popisek: Arcibiskup Jan Graubner

Přijímat uprchlíky podle Graubnera nestačí. V první řadě je potřeba pomoci zemím, odkud lidé utíkají, myslí si. „Aby tam mohli žít ve větším bezpečí a na lepší úrovni. Tady pomůžeme jen některým. To je málo,“ řekl.

Stejně tak se domnívá, že společné soužití s muslimy nemůže v Evropě bezproblémově fungovat pro odlišnost myšlení a kultury. 

Následně se Graubner vyjádřil také k ostřejšímu názoru kardinála Dominika Duky, který varoval, že Islámský svět se stále více radikalizuje, a pokud Evropa přijme uprchlíky, čeká ji katastrofa. Strašení podle Graubnera není dobré, každý si může ale představu udělat sám. „Ať se podívá do zemí, kde tu zkušenost mají, kam muslimové kdysi přišli a dnes převládají,“ zmínil. 

Původní text ZDE.

„Kdo chce myslet na budoucnost vlastního národa a jeho prosperitu, nemůže spoléhat na cizince, kteří budou dělníky v našich továrnách a vydělávat na naše důchody, ale musí se přičinit o rození dětí a jejich dobrou výchovu. Slovo národ nepovažuji za neslušné slovo,“ zdůraznil také olomoucký arcibiskup.

Závěrem se Graubner vyjádřil k osobě německé kancléřky Angely Merkelové, která zkritizovala země Evropské unie, jež nechtějí přijímat muslimské běžence. „Postoj zemí V4 se dá pochopit, když myslíme na historickou zkušenost s nadvládou Vídně, Berlína či Moskvy,“ říká však na obranu zemí V4, které kvóty odmítají, Graubner.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Co přesně je ta neoprávněná činnost pro cizí moc?

A k čemu je tento zákon? Pokud je přeci něco nezákonné, tak na to jsou tresty nebo má trestat nějakou činnost, která není nezákonná? A lze za takovou činnost pak vůbec někoho postihovat, když nedělá nic nezákonného? A ještě by mě zajímalo, jaké tresty za takovou činnost navrhujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Drulák před lidmi o Bekově reformě: Korporáty potřebují otroky. Asie si nás namaže na chleba

13:03 Drulák před lidmi o Bekově reformě: Korporáty potřebují otroky. Asie si nás namaže na chleba

Korporáty potřebují otroky, nikoliv svobodně přemýšlející lidi s logickým myšlením. Pro vazalský stá…