Ne Češi, ale Evropani? Peksu by dřív zastřelili za vlastizradu. Piráti? Magoři, neobolševici. Chtějí krást úspěšným. Závodník a sběratel si řekl „dost“

04.06.2021 12:10 | Zprávy

Formulový závodník, celosvětově uznávaný automobilový sběratel a podnikatel Filip Turek byl hostem pořadu Mr. Kubelík show 2021 na youtubovém kanálu Wolfstreet Bros. Protože mezi jeho zájmy patří také politika, nebál se promluvit o tom, co mu nejen na té české vadí nejvíce. Nešetřil především Piráty: „Jsou to komunisti, kteří jsou akorát marketingově úspěšní,“ uvedl. Padla také slova o vlastizradě a střelbě. Kromě jiného například promluvil o hranicích svobody slova na internetu, totalitní mentalitě politické korektnosti a jak média manipulují s názory veřejnosti.

Ne Češi, ale Evropani? Peksu by dřív zastřelili za vlastizradu. Piráti? Magoři, neobolševici. Chtějí krást úspěšným. Závodník a sběratel si řekl „dost“
Foto: Repro pořad Mr. Kubelík show 2021, YouTube
Popisek: Filip Turek, formulový závodník, podnikatel a prezident Jaguar klubu České republiky o.s. v pořadu Mr. Kubelík show 2021

Jedním z prvních témat, kterým se Turek v rámci rozhovoru věnoval, byly sociální sítě. Konkrétně promluvil o své zkušenosti s Facebookem, kde více než dvacekrát obdržel měsíční ban kvůli vyjádření svých názorů. „Dva nebo tři roky nemůžu na facebook napsat vůbec nic. Jakmile jsem komentoval cokoliv od ČT24 nebo HateFree culture, dostal jsem ticíce hlášení, že dělám něco špatně,“ přiblížil, proč na dlouhou dobu nemůže na svém účtu vyjádřit jakýkoliv názor.

Sám je přesvědčen, že jeho příspěvky neobsahovaly nic protizákonného, přesto není proti blokaci v podstatě možné odvolání. „Sice rád trochu provokuji, ale nepsal jsem nic, co by bylo proti pravidlům Facebooku. Když se chce člověk proti banu odvolat, je to velmi komplikované a většinou bez reakce. Nebo vám oznámí, že to nebylo přijato,“ popisuje mechanismy sociální sítě úspěšný podnikatel, který studoval právo a politologii na dvou vysokých školách.

Přešel proto poté na Instagram, což je mladší bratr Facebooku, kde měl však po chvíli podobný problém, a sice když nahrál fotku britského politika Winstona Churchilla. „Instagramový profil mi přišel extrémně svobodný, dokud jsem nezjistil, že mám tzv. shadowban. Dal jsem tam fotku Churchilla, protože jsem pravicový konzervativec a oni mi ho smazali. Nahrál jsem ho tam ještě třikrát a pak už mi pohrozili, že mi smažou profil,“ dodal k on-line cenzuře s tím, že na sociálních sítích se nenosí vyjadřovat své myšlenky a názory.

K nahrávání podobných fotek jej v té době vedlo například šílenství kolem bourání soch a pomníků, což mu vadilo především v případě Churchilla. Souhlasí pouze s jediným bouráním sochy krále Leopolda II. v Belgii. „Leopold II. byl prostě hovado, v Belgii dělal hrozné věci. Pro mě to byla vždy zrůda, divil jsem se, že nebyl odsouzen dříve. Je to horší než mít někde sochu Hitlera. Belgičani ještě před 120 lety sbírali černochům useklé ruce, ale teď nám Brusel káže, jak máme být všichni skvělí, když jejich dědečkové dělali tohle,“ pozastavoval se.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

EU

Nemyslíte, že EU zase dokazuje, jak je neschopná, když se má vyřešit nějaký problém? Bylo tomu tak u migrace, covidu, ale teď třeba i v případě války na Ukrajině. To opravdu dokáže mír vyjednat až Trump, který to navíc dělá bez součinnosti s EU? Ano, něco nám nařizovat a komplikovat tak většinou lid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Bude to těžký.“ Okamura přímo ze štábu AfD

21:23 „Bude to těžký.“ Okamura přímo ze štábu AfD

„Pořád doufám v pozitivní posun, ale bude to těžký,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz Tomio Okamura. St…