„Rozhodnutí Evropské komise k využívání evropských fondů ve školství je jasným signálem, že Nečas a jeho vláda by při prohloubení integrace EU dále takhle hloupě krást nemohli. A že Klausův chráněnec Dobeš by všude jinde v Evropě už byl v teplácích. Partu českých tunelářů k smrti vyděsilo, že smlouva počítala s větším dohledem nad financemi členských zemí,“ píše Paroubek.
Británie? Ta nás zradila už v Mnichově
Dodává, že Nečas tímto krokem znemožnil vstup země do eurozóny i přesto, že to je náš závazek a místo toho spolu s Alexandrem Vondrou dodržuje závazky nechat vojáky v Afghánistánu. To ale Paroubek za závazek nepovažuje. Navíc kritizuje postoj ministra zahraničí Karla Schwarzenberga, který často prezentuje svůj proevropský postoj - nyní by ho tedy měl prosazovat více.
Paroubkovi se nelíbí, že Nečas se spojil s britským premiérem Davidem Cameronem a připomíná, že spojovat se s Británií je nebezpečné už od Mnichova 1938. Navíc se smlouva Paroubkovi vůbec nezdá složitá, jak Nečas tvrdí.
S překvapující otevřeností nám vlastně řekl, že on ratifikaci prosadit nedokáže. Jenže je především jeho politickou odpovědností ji zajistit. Tedy vyvinout na prezidenta trvalý a všestranný nátlak. Tak jak to - a úspěšně - předvedla ČSSD před více než dvěma lety při ratifikaci Lisabonské smlouvy. Přes všechny vytáčky Hrad musel tehdy kapitulovat. A kapituloval by i tentokrát, kdyby ovšem vláda chtěla,“ zlobí se Paroubek.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: joh