Deník Blesk hned na titulní stránce připomenul, že Nagyová, která strávila několik týdnů ve vazbě, by po potvrzení osvobozujícího verdiktu mohla požadovat odškodné. To by se mohlo pohybovat v podobných relacích, jako již obdržela trojice exposlanců ODS, kteří byli rovněž zadrženi při spektakulárním policejním zásahu v červnu 2013.
Deník píše, že by mohla vysoudit od státu odškodné v řádu stovek korun za každý den žalářování, ovšem mohla by požadovat mnohem více jako ušlý zisk nebo jako statisfakci za poškození dobrého jména. A jako největší „chuťovku“ by mohla požadovat náhradu za svůj plat na Úřadu vlády, který za rok 2011 činil s odměnami 185 tisíc měsíčně.
Že to Nagyová bude „hrát“ na poškození dobrého jména, již naznačila i slova, která Blesku řekl její advokát Eduard Bruna. Rozmazávání kauzy včetně toho, že soudkyně rozhodla zveřejnit její telefonní hovory, prý poškozuje její podnikání. Nagyová se nyní živí jako „duševní koučka“.
„Lidé se chovají všelijakým způsobem. Volají jí i nevhodně. Ona si musela dát stránky a oni jí tam píší kvůli kauze různé nevhodnosti, takže to podnikání se jí zatím příliš nedaří,“ řekl Bruna Blesku.
Státní zástupce Rostislav Bajger prý po vynesení rozsudku zůstal jako opařený. „Rozsudek považujeme za nezákonný,“ uvedl před soudní síní. A to ještě nevěděl, co mu doporučil známý podnikatel Ivo Rittig, kterého žalobci rovněž spojovali s Nagyovou. „Kdyby byl Bajger co k čemu, půjde se v klidu zastřelit na dvůr,“ napsal na svůj Twitter.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav