Nedali mu hypotéku. Řešením je prý přijetí eura v Česku. Příběh má ale trhlinu

16.01.2025 19:17 | Monitoring

Zastánce přijetí eura a předseda iniciativy Euro v Česku Michael Pascal Večeř tvrdí, že kvůli rozdílu měn je problém s dosažením na hypotéku u lidí pracujících v zahraničí. Jeho známý prý nedostal od žádné české banky hypotéku, protože pracuje na Slovensku a má příjem v eurech. Večeřův příběh ale má podle lidí trhliny v logice.

Nedali mu hypotéku. Řešením je prý přijetí eura v Česku. Příběh má ale trhlinu
Foto: FAEI.cz
Popisek: peníze, ilustrační foto

V otázce přijetí eura dosud neexistuje ani společenská, ani politická shoda. Zatímco opoziční ANO i SPD přijetí eura odmítají, některé strany z vládního tábora jako STAN a TOP 09 jsou pro. V rámci ODS se názory na přijetí eura různí. Aktivně se o vstup do eurozóny zasazuje prezident Petr Pavel, který to zmínil v obou svých dosavadních novoročních poselstvích.

„Je načase, abychom po letech začali dělat konkrétní kroky, které nás k naplnění tohoto závazku dovedou. Přes nekončící diskuse o výhodách a nevýhodách eura pro zemi s otevřenou exportní ekonomikou ležící ve středu Evropy je společná měna logickou budoucností,“ uvedl Pavel v projevu minulý rok. 

Zastánci přijetí eura tvrdí, že díky tomu poroste česká ekonomika, zvednou se platy a zvýší se konkurenceschopnost českých firem, mnozí odborníci ale těmto názorům oponují. Předseda iniciativy Euro v Česku Michael Pascal Večeř nyní tvrdí, že euro by vyřešilo i údajné problémy s hypotékami.

„Známý si teď chtěl koupit v Praze dům. Podepsal rezervačku, ale žádná česká banka mu nedala hypotéku, protože pracuje na Slovensku a má příjem v eurech. Proč ještě dvacet let po vstupu do EU pořád nemáme euro, aby to lidem usnadnilo život? Může mi to někdo vysvětlit?“ předložil Večeř příběh svého známého.

 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jakub Makarovič

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Cecílie Jílková: Pozor, pandemická dohoda WHO má sloužit lobbistům, cenzuře a digitálnímu sledování

15:59 Cecílie Jílková: Pozor, pandemická dohoda WHO má sloužit lobbistům, cenzuře a digitálnímu sledování

Pokud vám minulá pandemie přišla jako zlý, hodně dystopický sen, tak Pandemická dohoda WHO v podstat…