Nejdřív jsem kyjevským protestům fandil, píše poslanec Huml. Ale pak se začal zajímat a zjistil...

22.03.2014 15:46 | Zprávy

Při hledání toho, kde je v ukrajinské krizi pravda, prý poslanec Stanislav Huml na internetu strávil desítky hodin, během nichž viděl množství videí a přečetl „kupu článků“. Jeho první dojem byl, že nespokojení občané vyjadřují protest zkorumpované vládě. „Nešlo než fandit a držet palce.“ Později ale názor změnil.

Nejdřív jsem kyjevským protestům fandil, píše poslanec Huml. Ale pak se začal zajímat a zjistil...
Foto: archiv red, tan
Popisek: Masové protesty na Ukrajině

„Prezident i poslanci byli zvoleni demokraticky, o tom nebyl spor,“ napsal Huml. Následně popisuje, jak viděl hořící policisty, které prezident Janukovyč postavil do kordonu beze zbraní a některé i bez štítu, na které partičky demonstrantů se zakrytými tvářemi házeli Molotovovy koktejly. Viděl dav, jak najížděl v plné rychlosti nákladními auty do příslušníků Berkutu. „To byly situace, kdy podle pravidel všech zemí bylo možné proti útočníkům použít zbraň. Vzpomeňte na potlačení demonstrací v Madridu nebo zastřelenou mámu od děcka v autě před Bílým domem,“ napsal Huml a poukázal na to, že legitimní vláda Ukrajiny za této situace nutila Berkut stále s holýma rukama a vlastními těly bránit parlament.

Celý text ZDE.

Zmiňuje také fakt, že Česko poskytlo nemocniční péči několika zraněným demonstrantům z kyjevského Majdanu. „Velmi mne mrzí, že jsme nebyli schopni pomoct i těžce zraněným popáleným policistům. Pak bych věřil naší nestrannosti a ryze humanitární snaze pomoci,“ napsal Huml.

Jde o tvrdý ekonomický zájem, Ukrajinci jsou jen loutky

Zmiňuje také přiznání administrativy USA, kolik peněz do projektu vložila a „poměrně silné podezření“, že se střílelo z budovy, kam má přístup pouze Pravý blok. Má velké výhrady k tomu, že v současné ukrajinské vládě sedí neonacisté. Poukazuje také na to, že na Ukrajině byl svržen demokratický prezident, „který kdyby podepsal dohodu s EU, by byl oslavován všemi politiky na západ od Ukrajiny“.

Podle Humla to celé vypadá na tvrdý ekonomický zájem a lid Ukrajiny jsou jen loutky, které to brutálně odnášejí. „A cítím tam i prvek dráždění medvěda, který byl zahnán do kouta a někdo ho provokuje. A současně obkličuje. Stejného medvěda, který dodržel všechny sliby z doby konce studené války. My nedodrželi téměř nic. A teď se na mezinárodní smlouvu odvoláváme. Všechno souvisí se vším a tak přemýšlím i nad nedávnými úspěchy diplomacie Ruska při zažehnání války v Sýrii. A nabízí se otázka, není Ukrajina pomsta?“ dodává Huml závěrem.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vam

Ing. et Ing. Miloš Nový byl položen dotaz

pracující důchodci

Myslíte, že něco takového bude ještě existovat, když vaše vláda posouvá odchod do důchodu? Že lidé budou schopní, pokud se důchodu vůbec dožijí, v něm ještě pracovat? A druhá věc, myslíte, že o důchodce třeba po 70 bude mít někdo zájem? Co myslíte, že mohou třeba lidé v tomto věku dělat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Představují problém.“ Ukrajinci v ČR narazili. Průzkum ukázal, co si Češi myslí

17:06 „Představují problém.“ Ukrajinci v ČR narazili. Průzkum ukázal, co si Češi myslí

Podle aktuálního šetření Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) se zájem české veřejnosti o probl…