Šlachtovi detektivové měli již v této věci zahájit výslechy. Informaci měly serveru Česká justice potvrdit dva důvěryhodné zdroje. Nikdo se k vyšetřování však prozatím nechce znát. Podle mluvčího ÚOOZ Pavla Hantáka tento útvar poskytuje informace až po zahájení trestního stíhání konkrétních osob, které ještě nenastalo.
Vyšetřování mají dozorovat lidé olomouckého vrchního státního zástupce Ivo Ištvana. Ten uvedl, že úkony, prováděné ve fázi prověřování, nehodlá komentovat. Podle serveru je tedy zjevné, že vyšetřování probíhá, byť ve velmi rané fázi.
V celé kauze šlo o jmenování státní zástupkyně Lenky Bradáčové do čela Vrchního státního zastupitelství v Praze. To bylo v červnu 2012 zkomplikováno náhlým odvoláním ministra Jiřího Pospíšila, který Bradáčovou prosazoval. Po několika dnech hledání nového ministra byl jmenován Pavel Blažek, který návrh znovu přezkoumal a se zpožděním přibližně měsíce Bradáčovou skutečně jmenoval. Kromě toho vzniklo podezření, že s návrhem bylo na ministerstvu manipulováno.
U výslechu už měl být Daniel Volák, v té době první náměstek ministra, který po odvolání Jiřího Pospíšila do jmenování Pavla Blažka ministerstvo řídil. „Celou tuhle kauzu nechávám úplně bez komentáře. Nevím, proč mě do téhle věci tahají, já s tím nemám vůbec nic společného,“ měl k věci uvést sám Volák.
O snahách zasáhnout do jmenování Lenky Bradáčové mluvil i sám bývalý ministr Blažek. Podle něj návrh na jmenování až do jeho nástupu na ministerstvo, celkem po dobu 13 dní, zadržoval náměstek ministra Filip Melzer. Sám Blažek připustil, že v této souvislosti může existovat podezření na trestnou činnost.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav