Německé srdce islamismu. V této spolkové zemi prý žije nejvíc radikálů

23.12.2016 7:30 | Zprávy

Německu přibývá islámských radikálů. V některých spolkových zemích je jich víc, někde méně. Podle pátečních Lidových novin je situace vůbec nejhorší v někdejším průmyslovém srdci Německa, v Porůří, v Severním Porýní – Vestfálsku. Vedou sem pravděpodobně stopy teroristy z Berlína, ale také pachatelů předchozích teroristických činů v Belgii a Francii.

Německé srdce islamismu. V této spolkové zemi prý žije nejvíc radikálů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Německá vlajka

Německé úřady podezírají ze spáchání teroristického útoku v Berlíně Tunisana Anise Amira, který žil v Severním Porýní – Vestfálsku, a to údajně ne náhodou. Do této země totiž podle všeho vedou i stopy radikálů, kteří stáli za útoky v Belgii a ve Francii.

„Nejlidnatější německá spolková země je totiž považována za největší baštu radikálních islamistů v celém Německu. Například v Düsseldorfu v minulosti působila buňka teroristické sítě al-Káida, v Bonnu připravovali islamisté pumový útok na předáka místního protiimigračního hnutí. Bezpečnostní experti odhadují, že v Severním Porýní – Vestfálsku v současné době působí na čtyřicet různě propojených skupin a zpravidla mají přesah i do blízkého zahraničí,“ píše deník.

V této spolkové zemi provedla německá policie razii v několika mešitách již po útocích na redakci francouzského časopisu Charlie Hebdo a po útocích v Belgii. Ministr vnitra Severního Porýní – Vestfálska Ralf Jäger varoval, že mezi německými muslimskými radikály může po těchto útocích také narůst chuť něco spáchat.

„Jeho úřad pak výrazně rozšířil okruh potenciálních pachatelů islamistických útoků z 200 na 500 osob. Jak uvedl deník Frankfurter Allgemeine Zeitung s odvoláním na bezpečnostní kruhy, je pravděpodobné, že za tu dobu se jejich počet ještě zvýšil. Sice stále platí, že mezi nimi převažují lidé pocházející z muslimského prostředí a jsou například potomky gastarbeitrů, kteří začali přicházet do západního Německa od počátku 60. let minulého století. V posledních letech ale mezi nimi přibývá konvertitů,“ píše dál český deník.

Není bez zajímavosti, že právě ze Severního Porýní – Vestfálska odešel v roce 2013 rapper Denis Cuspert, aby se připojil k Islámskému státu. Od té doby byl sice nejednou prohlášen za mrtvého, jenže zprávy se ukazovaly jako nepravdivé.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

plk. Ing. Zdeněk Nytra byl položen dotaz

Stává se snad ODS populistickou stranou?

Co si jako člen ODS myslíte o slibu Fialy, že když bude ODS u moci, budeme mít do několika let platy jako v Německu? Protože snad všichni ekonomové a odborníci tvrdí, že je to nereálné. A já se ptám, zda nemyslíte, že takové prohlášení straně jen škodí, protože je evidentní, že jde v lepším případě ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vláda dostala, co chtěla. „Ušetříte.“ Ale co je skryté ve zprávě ERÚ?

20:55 Vláda dostala, co chtěla. „Ušetříte.“ Ale co je skryté ve zprávě ERÚ?

Cenová regulace oznámená Energetickým regulačním úřadem je nepochybně ovlivněna skutečností, že za r…