Server deníku Bild upozornil na dopis úředníků, v němž je uvedeno, že je sice třeba deportovat migranty ze země, jenže v témž listu se také píše, že pokud se migranti brání nástupu do deportačního letadla, přičemž je lhostejno, zda kladou aktivní či pasivní odpor, musejí být propuštěni a musí jim být dovoleno vrátit se do svého ubytování v Německu.
Bild tento povel popsal jako „deportační šílenství“.
„Každý, kdo se vzepře deportaci, bude odměněn. Dopis zemského přijímacího úřadu Dolního Saska federální policii na letišti Düsseldorf uvádí: ‚Pokud dotyčná osoba odmítne nastoupit do letadla nebo se pokusí bránit deportaci jiným způsobem (aktivní/pasivní odpor), může být propuštěna a nezávisle cestovat zpět do ubytování, které jí bylo přiděleno‘,“ uvedl Bild.
Manuel Ostermann, místopředseda Spolkové policejní unie (DPolG) vyjádřil plné pochopení pro velkou frustraci svých kolegů z takového chování úředníků.
„Náš ústavní systém je doveden do absurdna, když se migranti mohou vyhnout deportaci pasivním nebo aktivním odporem. Celá věc se stává ještě absurdnější, pokud je pak násilník ponechán na svobodě. Tato realita ukazuje bezmocnost Německa. Trpí nejen právní stát, lidé žijící v Německu, ale především moji kolegové, kteří musejí snášet toto pokračující šílenství.“
Muž z Pobřeží slonoviny se přímo na letišti v Düsseldorfu rozhodl bránit velmi aktivně. Totiž tak, že jednoho z policistů praštil do hlavy a druhého pokousal. A strážci zákona ho v souvislosti s pokyny museli nechat jít zpátky do jeho původního města ubytování.
Podle Ostermanna Německo potřebuje zřídit více deportačních center, kde neúspěšné žadatele o azyl zajistí na 6 měsíců, mezitím připraví nové cestovní doklady a s nimi odešlou neúspěšného žadatele o azyl zpět.
Georg Pazderski, bývalý voják z povolání, k tomu poznamenal, že takto to vypadá, když někdo stvoří šílenost písemně. A zdůraznil, že „tato vláda klame občany“.
A toto se děje v situaci, kdy obyvatelé Berlína kroutí hlavou nad novými byty, které mají dostat 3 stovky uprchlíků.
Ve čtvrti Pankow se 2. září nastěhuje 320 uprchlíků do nových bytů. Někteří obyvatelé se cítí ubytováním znevýhodněni. Obávají se hluku a možného vloupání. Berliner Zeitung uvádí, že nové byty v Pankow-Rosenthal se nacházejí v oploceném areálu s dětským hřištěm. V budovách jsou balkony, vybavené kuchyně a podlahové vytápění. Nájmy v oblasti jsou vysoké a lidé mají pocit, že uprchlíci dostávají „vše zdarma“. Podle listu „Berliner Zeitung“ mají někteří obyvatelé pocit, že s nimi bylo zacházeno nespravedlivě. Kritizují lepší zázemí v ubytování pro uprchlíky a vysoké nájmy pro místní.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Miloš Polák