Nepřišli! Bělobrádek kopl do Klause ml. Silně. Jde o migranty

06.11.2019 15:31 | Zprávy

Bývalý předseda KDU-ČSL a nynější poslanec Pavel Bělobrádek se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz rozepsal o nápadu Evropské unie zavést institut strpění cizinců. Podle svých slov píše pravdu. A kopl si do SPD a Trikolóry, že nebyli tam, kde se vysvětlovalo strpění cizinců.

Nepřišli! Bělobrádek kopl do Klause ml. Silně. Jde o migranty
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Bělobrádek

Strpění bylo podle Bělobrádka zavedeno v Česku již téměř před třiceti lety na základě mezinárodních smluv. A to poté, co k nim přistoupilo tehdejší Československo, potažmo Česká republika. „Strpění cizince se dostalo přímo do naší azylové legislativy. Fakticky k němu dochází v situaci, kdy cizinci není udělen azyl ani doplňková ochrana, ale právě na základě mezinárodních smluv a legislativy z devadesátých let nemůže být vyhoštěn (např. v jeho zemi probíhá válečný konflikt). Není tudíž pravda, že nyní s tímto nápadem přišla EU, a už vůbec ne, že kvůli rozhodnutí Evropského soudního dvora je požadována novela azylového zákona,“ poznamenává Bělobrádek.

Popsal dále skutečnost, že Ministerstvo vnitra nechtělo udělit azyl několika problémovým žadatelům, ale protože je zatím nemělo kam vyhostit, strpělo je. Český soud však podle Bělobrádka s takto tvrdým postupem nesouhlasil, a tak se obrátil na Evropský soudní dvůr o rozhodnutí, zda udělit, či neudělit azyl. 

„Evropský soudní dvůr dal ale za pravdu Ministerstvu vnitra a jeho přísnějšímu výkladu současné legislativy. Strpění je vůči cizincům daleko tvrdší opatření než azyl. Azylové řízení například trvá roky, je možné se v případě jeho neudělení odvolat a řízení, a tedy i pobyt v ČR protahovat. Pokud azylant (nebo žadatel o azyl) spáchá např. loupež, tak ačkoli by měl jinak nárok na azyl, nově mu azyl udělen nebude. Samozřejmě v takovém případě si už dnes musí odpykat trest uložený soudem,“ poznamenal Bělobrádek se slovy, že EU se nás zastala proti národnímu soudu. 

„Vzhledem k podvrženým informacím, které se šířily některými médii i prohlášeními části eurofobních politiků, byl svolán 24. 10. podvýbor pro migraci a azylovou politiku v Poslanecké sněmovně. Vše zde podrobně vysvětlila ředitelka Odboru azylové politiky MV ČR. Ačkoli byli pozváni všichni poslanci a senátor Ivo Valenta, byl jsem jediný nečlen tohoto podvýboru, který přišel. Je příznačné, že se nedostavil žádný poslanec zvolený za SPD T. Okamury ani nikdo z Trikolóry, od nichž tento nesmysl zazníval,“ zkritizoval Bělobrádek.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Martin Exner byl položen dotaz

Kdo přesně podle vás nebere válku na Ukrajině vážně?

A co máte na mysli tou podporou Ukrajiny všemi prostředky? Měli bysme tam nasadit i vlastní vojáky? Nebyl by ale tento krok začátek třetí světová? A máte dojem, že se Ukrajině pomáhá málo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šlachta mezi Patrioty. Bezpečnost, spravedlnost, boj proti migraci, vysvětluje

15:20 Šlachta mezi Patrioty. Bezpečnost, spravedlnost, boj proti migraci, vysvětluje

Šéf hnutí Přísaha senátor Robert Šlachta vyráží do Paříže. Na setkání Patriotů, kteří se prezentují …