Vondra přiznal, že ohledně stavu ODS je ke spokojenosti ještě daleko. „Tu budeme cítit, až budeme zpátky přinejmenším na dvaceti procentech,“ uvedl. Zároveň vyjádřil podporu stávajícímu šéfovi ODS Petru Fialovi. „Úkolem ODS je v této fázi hlavně vrátit jí pověst a solidnost. V tomto ohledu je myslím důležité mít v čele člověka, jako je Petr Fiala, a ne nějakého profláknutého křiklouna,“ uvedl na toto téma mimo jiné.
Na otázku, co by tedy měla ODS udělat, aby se vrátila na jím zmíněných 20 procent voličských hlasů, pak Vondra odpověděl, že musí dělat politiku pro lidi. „Musí se zastat menších podnikatelů v době, kdy ANO Andreje Babiše dělá politiku jen ve prospěch největšího kapitálu a ČSSD Bohuslava Sobotky se vlísává různým pražským kavárenským hipsterům,“ prohlásil Vondra.
Občanská demokracie proto musí ukázat zájem o normálního člověka třeba v té české hospodě, nebo přímo o hospodského. „To je důvod, proč teď bojujeme proti elektronické evidenci tržeb i výkazům DPH. Hodně malých podnikatelů na venkově, s nimiž se potkávám, mi dnes říká, že se po zavedení vládních změn na živnosti vykašle. Ale pokud všichni půjdou na pracovní úřad, zemi to velmi uškodí. Vždyť stabilita jakékoli demokracie závisí na sebevědomé střední třídě,“ vysvětlil, proč ODS tak silně brojí proti EET i proti výkazům DPH.
Z nucené inkluze učitele trefí šlak
Dalším silným tématem je podle Vondry migrační krize. Je přesvědčen, že tady by ODS mohla být ve vyjádřeních mnohem razantnější. „Přístup Evropské unie totiž dosud hraničil se sebevražedným chováním. Úkolem pravice, a zvláště ODS, je proto nedopustit, aby nás někdo oběhl příliš zprava. Myslím tím nástup radikálního nacionalismu, který lze pozorovat v západní Evropě. To u nás nesmíme připustit,“ uvedl Vondra s tím, že na celý problém má silný vliv politická korektnost, cenzura a autocenzura, která sem proniká právě ze Západu. „Jsem pro ochranu menšin, to bezesporu. Přes ochranu menšiny ale nesmí dostat na frak většina,“ dodal.
Současnou vládu zkritizoval nejen za prosazování EET, ale i za snahy zakázat kouření v restauracích, nucenou inkluzi ve školách označil dokonce za tragickou. „Z ní učitele trefí šlak. Vůbec nechápu, jak s něčím takovým může přijít vláda se sociálnědemokratickým premiérem,“ uvedl s tím, že současná vláda nachystala „opravdu smrtící koktejl regulací a opatření, který zadusí svobodu“.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam