Právě týdeník Echo upozornil na skutečnost, že Babiš neměl dostatek čistých zdaněných příjmů, aby si mohl dovolit všechny své osobní útraty a životní náklady. Když pak Babiš začal svou finanční situaci vysvětlovat, padla při více vyjádřeních různá výsledná čísla o výši jeho majetku.
Celou situaci tak Ondráčka v rozhovoru pro DVTV.cz nazval jako částečně chucpe. „Zejména v situaci, kdy je ministrem financí a je zodpovědný za výběr daní a bojuje proti daňovým únikům na všech úrovních, zavádí EET a tlačí na malé hospody, aby přiznávaly každou korunu, to je velmi problematická záležitost,“ myslí si Ondráčka.
A o Babišovi pohovořil i v souvislosti s oligarchizací politiky, kdy podle něj Babiš svým vstupem do politiky zapříčinil úplné rozhození politického systému.
„Tři roky si myslím, že si s tím lámou hlavu novináři, analytici, opoziční politici a nevědí, jak s tím naložit. Došli k tomu, že se musí vytvořit trochu upravená pravidla hry, jako je třeba ten zákon o střetu zájmů – Lex Babiš,“ dodává Ondráčka s tím, že to však nepomůže, neboť Babiš převede majetek na svěřenský fond. Jediná šance v tomto směru je podle něj kultivovat a posilovat politické strany, aby byly schopny konkurovat i té síle peněz a vlivu.
Ondráčka byl přitom dlouhodobým Babišovým podporovatelem, dokonce se o něm spekulovalo jako o možném ministrovi vnitra.
Původní text ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef