Zindulku v jednáních s městskou firmou zastupuje Advokátní kancelář Kříž a Bělina a Letecké služby se podle Vlčkové rozhodly řešit případ smírem, aby předešly riziku daleko vyšších výdajů při neúspěchu v případném soudním sporu. "Výše odstupného pak odpovídá výši plnění, na kterou by měl pan Zindulka nárok z uzavřené pracovní smlouvy a zákoníku práce v případě ukončení pracovního poměru výpovědí pro nadbytečnost," uvedla Vlčková.
Zindulkovo odchodné se skládá z šesti platů za výpovědní lhůtu a tří platů za odstupné. Pokud by pochybení bylo prokázáno, bude prý firma škodu po Zindulkovi vymáhat. "Ani jeho trestněprávní odpovědnost tím není vyloučena," uvedla mluvčí.
Podle auditorů společnost pod Zindulkovým vedením v letech 2009 a 2010 například prováděla většinu nákupů bez poptávkového řízení. Pokud se řízení uskutečnilo, bylo prý jen formální. Zakázky letiště dávalo firmám spojeným s lidmi z vedení firmy. Firma také podle auditorů nesprávně vedla knihy jízd a významné nesrovnalosti byly při tankování pohonných hmot. Auditoři na základě nestandardních výběrů z účtů zpochybnili i věrohodnost celého účetnictví firmy. Kontrola také upozornila na možný střet zájmů u dvou členů představenstva, kteří zároveň zastupují firmy, jež s Leteckými službami obchodují.
V kauze figuruje i hradecký poslanec a místopředseda představenstva Leteckých služeb Pavel Staněk (ODS), který si údajně na letišti bez placení tankoval do svého vozu naftu za tisíce korun. Zaplatil ji až poté, co do firmy letos na jaře přišli auditoři.
Čtěte:
Prý tankoval a neplatil. Politický boj a objednávka na mé zničení, říká poslanec
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: par, čtk