Ohrožení suverenity. Jakub Janda burcuje před nebezpečím z Číny

26.12.2018 14:07 | Zprávy

Setkání čínského velvyslance s českým premiérem neušlo Jakubu Jandovi z think-tanku Evropské hodnoty. Podle něho jsou jen dvě možnosti, buď si servilní vystupování Babiše velvyslanec vymyslel, anebo je to ohrožení naší suverenity. Vláda, která se klaní čínskému totalitnímu režimu a místo obrany před čínskou špionáží si radši klekne a poprosí o odpuštění, to by byla katastrofa pro českou suverenitu,“ bije na poplach opět ředitel Evropských hodnot.

Ohrožení suverenity. Jakub Janda burcuje před nebezpečím z Číny
Foto: Archiv JJ
Popisek: Jakub Janda, aktivista z lobbistického spolku Evropské hodnoty

Janda svůj další příspěvek pojmenoval Čínský příběh o Česku. „Představte si to,“ vybízí. „Jste velvyslancem země, která plně splňuje kritéria totalitního režimu. Oponentům režimu odebíráte orgány, celé zemi tvrdou rukou vládne brutální rukou jedna strana, jakákoliv snaha o kritické názory je tvrdě potírána. Pro některé skupiny svých obyvatel stavíte koncentrační tábory. Váš diktátor – pardon, lídr – právě dostal doživotní mandát. Ne, to není Sovětský svaz za Stalina, to je dnešní Čína.“

„Jako totalitní režim se samozřejmě snažíte násilně ovládnout různé cizí země. Ať už jde o masovou korupci, cílenou špionáž, nebo vměšování a snahu agresivně prosazovat, co si vaše strana přeje, i když jste v dané zemi jen jako host. Děláte to tak brutálně, že se proti vám začne budit odpor, kdy si to demokratické státy nechtějí nechat líbit. Jejich bezpečnostní instituce nejdříve neveřejně a pak nahlas říkají – tohle je nepřátelské jednání proti naší suverenitě, tedy politické nezávislosti,“ tvrdí ředitel Evropských hodnot.

Pak přešel na Česko: „Existuje globálně malá země s deseti miliony obyvateli, která leží veprostřed Evropy. I když si nakoupíte hodně politického vlivu, tak se bezpečnostní instituce toho státu odmítnou podřídit jako nemalá část jeho politiků a nahlas říkají – tohle je nepřátelské jednání režimu, který není naším spojencem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kas

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Cecílie Jílková: Pozor, pandemická dohoda WHO má sloužit lobbistům, cenzuře a digitálnímu sledování

15:59 Cecílie Jílková: Pozor, pandemická dohoda WHO má sloužit lobbistům, cenzuře a digitálnímu sledování

Pokud vám minulá pandemie přišla jako zlý, hodně dystopický sen, tak Pandemická dohoda WHO v podstat…