Olympijský výbor si řekl ministerstvům o miliony. Ta o ničem neví, Babiš prý zuří

07.02.2020 7:32 | Zprávy

Český olympijský výbor (ČOV) sepsal náhrh, kdo se bude podílet na financování chodu Českého domu na letošních letních olympijských hrách v Tokiu a organizace doprovodných Olympijských festivalů po České republice. Figurují na něm i čtyři ministerstva, ta o tom však neví, informuje server Lidovky.cz.

Olympijský výbor si řekl ministerstvům o miliony. Ta o ničem neví, Babiš prý zuří
Foto: pixabay.com
Popisek: Olympijské hry - ilustrační foto

Informace vyplývá z dokumentu Česká stopa 2020, připraveného ČOV v čele s Jiřím Kejvalem, který mají Lidové Noviny k dispozici. Ministerstvo zahraničí by ze svého resortu mělo přispět 5 milionů, Ministerstvo průmyslu a obchodu sumou mezi 12 a 20 miliony, Ministerstvo pro místní rozvoj 10 miliony a Ministerstvo vnitra 5 až 20 miliony korun.

V seznamu paradoxně schází ministerstvo školství, pod něž agenda sportu spadá. Podle zdrojů Lidových novin je to zřejmě i důvod, proč premiér Andrej Babiš (ANO) návrh odmítl. Předseda vlády to však vyvracel, pro deník uvedl, že z jednání vlády žádný dokument nevyhazoval.

Babiš od Kejvala dopis ohledně rozpočtu obdržel a předal jej ministrovi školství Robertu Plagovi (ANO). „Není možné, aby pan Kejval chodil na resorty a individuálně vyjednával o penězích,“ řekl předseda vlády, jenž nyní čeká na ministrovo vyjádření.

Zdá se, že peníze, které olympionici v čele s Kejvalem žádají od ministerstev, nekonzultovali přímo s nimi. Vedení zmíněných resortů nemají v plánu ze svých rozpočtů dát na podporu takové částky. „V rozpočtu pro rok 2020 s částkou 5 milionů korun pro ČOV nepočítáme,“ uvedla mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová. Ministerstvo vnitra vedené Janem Hamáčkem (ČSSD) to rezolutně odmítlo. „Ministerstvo vnitra nebude ČOV poskytovat žádné finanční prostředky,“ napsal LN Ondřej Krátoška z odboru tisku ministerstva.

Ministerstvo školství pak argumentovalo, že v souvislosti s olympijskými hrami v Tokiu hradí účast sportovců a jejich realizačních týmů. Na provoz Českého domu v Tokiu, který má zajišťovat prezentaci Česka v Japonsku a poskytnout zázemí pro volnočasové aktivity sportovců, má jít necelých 51 milionů. Na festivalové areály v Ostravě, Brně a Praze by ČOV chtěl získat 80 milionů korun.

 

 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

PhDr. Olga Richterová byl položen dotaz

Proč jste na navýšení rodičovského příspěvku netlačila víc dřív?

Myslím, když jste byli ve vládě? Myslíte, že teď něco zmůžete? A můžete aspoň říci, když už nejste ve vládě, proč a kdo byl proti navýšení rodičovské pro všechny a ve větší míře, která by zohledňovala inflaci a růst cen?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zeman potopil před kamerou Fialu: Drtivě prohraje volby. A ví to

20:52 Zeman potopil před kamerou Fialu: Drtivě prohraje volby. A ví to

Prezident Miloš Zeman v pořadu Jak TO je s moderátorem Markem Stonišem komentoval aktuální politické…