Prezident Petr Pavel v jednu chvíli na cestě do srdce EU prohlásil že by si uměl představit, že se Česko může vzdát práva veta v EU. „To právo veta, které ještě zbývá v EU, to jsou ještě zbytky naší suverenity, než to předáme celý do Bruselu,“ poznamenal Holec.
„Pak nás už k ničemu nepotřebují,“ doplnil Kubáček. Kdokoli, kdo je soudný politik, tak i na tohle nenechá sáhnout,“ dodal s tím, že pokud by právo veta přestalo existovat, už by celá evropská politika byl tenisovým utkáním mezi Berlínem a Paříží a menší státy už by se mohly rozhodovat toliko o tom, zda se přidají k Berlínu nebo k Paříži. U všech ostatních zemí, vyjma Německa a Francie, už by na jejich názoru nezáleželo. U velitele armády ČR tohle fakt nepochopím, mám z toho pocit, že mu jde jen o ten červený koberec, hudbu, nastoupený vojsko, ale hlavně nemít názor, koukat se, kdo řekne víc a tam se přidat,“ zlobil se Kubáček.
Petr Holec prohlásil, že sledujeme cosi jako kolaboraci a média to z jeho pohledu většinově nezvedla. Stejně tak jako většina médií omlouvala rozhodnutí vlády Petra Fialy (ODS) přijmout pakt o migraci s tím, že v tomto paktu přece jde o to pomoct druhým.
S naší historickou paralelou. Kdybychom tohle udělali, tak předáváme zbytek naší suverenity do Berlína.
Oba pánové se shodli, že nemalá část médií zásadní témata, jako je pakt o migraci či slova prezidenta Petra Pavla přehlížejí a raději napíší, jak si šel prezident zaběhat. „Mně to fakt připomíná osmdesátky,“ povzdechl i Kubáček, který se v myšlenkách vrátil 40 let zpět do časů komunistické nadvlády nad Československem.
„Mně taky,“ přisadil si Holec.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Miloš Polák