Bývalý místopředseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání připomněl na svém Facebooku krizi v České televizi z přelomu let 2000/2001. Tímto pojmem je označován sled událostí z přelomu let 2000/2001, kdy se redaktoři zpravodajství České televize spolu s politiky ze Čtyřkoalice spojili proti vedení České televize. Během této krize bylo vysíláno dvojí zpravodajství, kdy redaktoři zpracovávali své vlastní a vedení České televize, kdy do funkce ředitelky zpravodajství byla zapojena Jana Bobošíková, měla pak své druhé vysílání. Krize skončila v lednu 2001, kdy tehdejší ředitel České televize Jiří Hodač rezignoval, a do funkce prozatímního ředitele ČT byl zvolen Jiří Balvín.
Petr Štěpánek tedy na svém Facebooku nasdílel dopis, který obdržel od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Jednalo se o odpověď na stížnost. Petr Štěpánek si totiž u RRTV stěžoval na jeden díl dokumentárního cyklu „Sametové stopy“, kde v dílu „Krize v České televizi,“ jehož děj se točil okolo výše zmíněné krize v České televizi. Bývalý člen RRTV poukázal na to, že tento díl měl být „jednostranný paskvil“, a který považoval za porušení zákona.
Na svoji stížnost dostal tedy tuto odpověď:
Vážený pane magistře,
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (Dále jen ‚Rada‘) se na svém 21. zasedání, konaném dne 17. prosince 2019, seznámila s Vaší stížností na provozovatele vysílání České televize.
Poukazujete na odvysílání dílu Krize v České televizi z dokumentárního cyklu Sametové stopy. Označujete jej za jednostranný paskvil a jeho odvysílání považujete za porušení zákona.
Monitoringem bylo zjištěno, že 30dílný dokumentární cyklus Sametové stopy připomíná jednotlivé roky z období let 1989-2019 prostřednictvím vždy jedné fotografie, která evokuje dění a atmosféru od doby svého vzniku. Pořadu předcházela znělka 30 let svobody 1989-2019, která nebyla jeho součástí – vyjadřovala to, že následující pořad patří mezi programové počiny připravené k 30. výročí sametové revoluce.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: tle