Nelituji toho, že tam nejsem
Politolog Pehe jako jediný s přítomných hostů tvrdil, že na Facebooku není a že toho nijak nelituje, protože podle jeho názoru slouží především jako platforma k vyjádření negativních nálad. Nesouhlasil také s tím, že by se s pomocí Facebooku formovala občanská společnost.
„Facebook má do občanské společnosti daleko, už jenom proto, že občanská společnost vyžaduje větší námahu, než vyvíjíme na facebooku," prohlásil Pehe. Dodal, že Facebook můžeme označit buď ta virtuální hospodu nebo náhražku Boha. „Facebook je virtuální oko, které na nás dohlíží a člověk jakožto tvor společenský takové oko potřebuje."
Šídlo: Přítomnost na facebooku je pro politické lídry povinností
Šídlo Facebook naopak hájil s tím, že na sociální síti se setkávají lidé různých věkových kategorií, kteří si naslouchají. Označil Facebook za zajímavé zrcadlo společnosti. „Pro politické lídry je přítomnost na facebooku povinností," zdůraznil.
„Mezi svými facebookovými přáteli mám řadu politiků, neautorizoval si mě snad jen Mirek Topolánek," uvedl Šídlo. Nejsdílnějším politikem sociální sítě je podle Šídla Zdeněk Škromach. O facebookové kampani TOP 09 se Šídlo vyjádřil pochvalně a Poláček mu za to poděkoval.
Související:
Kdyby volil Facebook, mnoho voličů by k urnám nedorazilo
Tričko dolů a hlas pro Karla, obnažily se dívky na Facebooku
Mistři v hokeji a pak rezignace Paroubka, jásají lidé na Facebooku
Facebook zahýbá s volební účastí, myslí si kreslíř Mareš
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Miloš Polák