Výslech se měl týkat sledování jeho první manželky Radky Vojenským zpravodajstvím, které měla organizovat právě Nagyová. Nakonec však Nečas vypovídat odmítl a novinářům na odchodu ze služebny pouze řekl, že podle jeho informací Vojenské zpravodajství zákon nepřekročilo.
Nečasova výpověď měla především odhalit, zda o sledování jako předseda vlády, který byl oprávněn zpravodajství úkolovat, věděl.
Po odchodu Nečas uvedl, že celé vyšetřování považuje za politicky podjaté. „Toto je politický proces, je to vykonstruovaná záležitost, a z těchto důvodů jsem naprosto logicky odmítl spolupracovat,“ řekl novinářům. Pokud se však proces dostane k nezávislému soudu, je prý připraven spolupracovat.
Nečas se rovněž vyjádřil ke středečnímu vyloučení své manželky Jany z ODS. „Jsem tímto krokem pěti členů strany ve Zličíně překvapen. Chci jednoznačně říci, že moje žena je za prvé nevinná, za druhé je obětí politického procesu, za třetí by měl být ctěn princip presumpce neviny a za čtvrté jsem přesvědčen, že se k tomu budou muset vyjádřit orgány ODS na oblastní, regionální, případně celostátní úrovni,“ uvedl Nečas.
Jeho žena podle něj nepůsobí v žádné veřejné funkci, je pouze řadovou členkou, k ODS se vždy chovala loajálně, nepoškozovala ji, a proto očekává, že orgány ODS se k tomuto rozhodnutí náležitým způsobem vyjádří. „Byl bych nerad, kdyby toto měl být začátek mého dramatického rozcházení s ODS,“ varoval Nečas s tím, že takové jednání by musel považovat za politický útok na něj jako na bývalého předsedu strany.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav