Server Respekt.cz podnikatele Zdeňka Bakaly informoval o tom, že teď by měl tento apoštol „alternativy“ kontrolovat Českou tiskovou kancelář, zda informuje nezávisle a nezaujatě. V kritice ČT si prý velmi rozumí s předsedou ANO Andrejem Babišem, který ji rovněž nemůže přijít na jméno. Problém prý ale je, že mimo svůj „alternativní“ svět platí za pravý opak nezávislosti a nezaujatosti, tvrdí v textu redaktorka Respektu Ivana Svobodová.
Cesta „mediálního analytika a novináře“, jak Žantovského podle redaktorky serveru Respekt.cz Ivany Svobodové označují weby, na které píše, k nominaci na radního ČTK začala v osmdesátých letech na stránkách Melodie. „Těžko najít v Česku publicistu tak úhořovitého, funkcí chtivého a demagogického,“ zavzpomínal na Žantovského v textu Svobodové hudební publicista Jiří Černý.
Žantovský se coby student žurnalistiky tenkrát na stránkách Melodie chopil své příležitosti, ale vysloužil si podle redaktorky všeobecné pohrdání. „Nabídku psát jsem přijal až rok poté, co došlo k těm čistkám. Šlo mi o hudbu. Byla taková doba,“ obhajuje se nyní Žantovský, který prý uznal, že k tehdejšímu režimu patolízalský otevřený dopis v Melodii, adresovaný jednomu z kritiků, hudebnímu novináři Janu Rejžkovi, byl projevem mladické arogance, zato chladu zásadovějších kolegů se prý už nezbavil.
V devadesátých letech se prý Žantovský sblížil s Václavem Klausem a stal se jeho sněmovním poradcem. Pro ODS dělal mediální přednášky. V roce 2015 se Klaus stal spokojeným oponentem jeho habilitační práce na téma manipulace v médiích, na jejímž základě podle serveru Respekt.cz získal Žantovský titul docenta na soukromé Panevropské vysoké škole v Bratislavě, ve které podal televizní stávku redaktorů bránících ČT před ovlivňováním politiky jako pokus o politický puč.
Cestu si ale prý našel k ČSSD i k Miloši Zemanovi. Podle redaktorky Ivany Svobodové má pro oba politiky ve svých mediálních výstupech spoustu uznání. Dále server Respekt.cz uvedl, že nyní se „komentátor ParlamentníchListů.cz a spoluzakladatel spolku dezinformačních proruských serverů Asociace nezávislých médií“ Žantovský zalíbil i hnutí ANO, které jej pověřilo kontrolováním veřejnoprávní ČTK. „Důvody nominace mne příliš nepřekvapily. Hnutí ANO sedí Žantovského paušální kritika veřejnoprávní České televize v okamžiku, kdy publicistika ČT šlape na paty jejímu šéfovi,“ miní analytik Milan Šmíd.
- Původní text ZDE
„Vědí, že jsem nezávislý, asi si všimli, že mám něco za sebou a mediální problematice rozumím. A že před příkrým stylem dávám přednost příjemné rozpravě,“ vysvětluje si Žantovský svou oblibu u českých politiků. „Jeho provokativní názory by Radě ČTK neuškodily. Nikdo neměl protinávrh. Osobně ho příliš neznám, ale věděl jsem, že se zabývá médii na akademické úrovni,“ řekl poslanec za ANO Martin Kolovratník, který jej do rady nominoval.
Dále server Respekt.cz napsal, že hlavním odbytištěm Žantovského jsou v „branži kriticky hodnocené“ ParlamentníListy.cz a s nimi propojená stanice Praha TV. Dále také občasné komentáře pro Český rozhlas. „To jsem tolik nezkoumal, kde působí. Je pravda, že jeho názory jsou spíše proruské a protievropské, kdežto mé jsou proevropské, prozápadní a liberální. Ale šlo mi o tu jeho provokativnost,“ uzavřel Kolovratník s tím, že bylo málo času, velký spěch a nikdo jiný ho nenapadl.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab