Piráti získali ve sněmovních volbách podporu 2,66 procenta hlasů, díky tomu od státu získají asi 13,2 milionu korun. Do předvolební kampaně přitom investovali jen asi 300.000 korun. Piráti si proti volbám v roce 2010 polepšili, tehdy pro ně hlasovalo 0,8 procenta lidí.
"Oproti politickým stranám, které peníze za volby a mandáty investují do politického marketingu, my peníze použijeme tak, abychom to lidem vrátili," řekl ČTK Bartoš. "Na billboardy a propagaci máme peníze, které jsou vybrané od našich přispěvovatelů a z členských příspěvků," doplnil. Peníze za volební zisk strana podle Bartoše použije na projekty, které mají lidem usnadnit život.
Mezi takové patří například projekt Hrajeme svobodnou hudbu, který je zaměřen na provozovatele barů, restaurací, čajoven, obchodů, ale třeba i kadeřnictví a dalších zařízení, kteří využívají hudbu k dokreslení atmosféry svých podniků. Projekty jim nabízejí dvě zákonné varianty, jak platit méně za poplatky pro správce autorských práv nebo neplatit vůbec. Provozovatelé tak podle Pirátů mohou ušetřit tisíce korun ročně. Republikový výbor dnes také diskutoval o přípravě na příští rok, ve kterém se Piráti budou chtít zúčastnit voleb do Evropského parlamentu i komunálních voleb.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nem, čtk