Nacher o tom natočil video, které se objevilo na jeho facebooku. „Chovají se úplně jinak, když jsou mimo politiku, když jsou v opozici a když udělají koalici,“ všiml si.
Hlavním předvolebním heslem Pirátů byla transparentnost, dovedená až do extrémních nápadů jako streamovat jednání Rady (které probíhá neveřejně) na Staroměstské náměstí. Výsledek je ten, že jednání Rady nejen není veřejné, ale dokonce bylo poprvé v historii zaznamenáno falšování a zpětné úpravy zápisu z jednání.
„Zlevníme život Pražanům,“ slibovali dále. Realita je taková, že zdražilo vodné a stočné (i když na něj vláda snížila DPH), dražší je svoz odpadu i jízdenky na MHD. Nájemné v městských bytech, parkování – to vše šlo za Hřibovy vlády nahoru.
Dalším předvolebním slibem byla transparentní výběrová řízení na místa ředitelů městských firem. Údajný konec jánabráchismu se samozřejmě nekoná, ředitelé se vybírají bez výběrového řízení a dokonce se koaliční partneři o personálních veletočích ve svých resortech ani neinformují navzájem, což přináší řadu tragikomických situací.
Zdeněk Hřib se před volbami posmíval primátorce Krnáčové za množství poradců. Nyní si jich na magistrátu dotáhl rekordní počet, kterým se platí měsíčně více než půl milionu.
Město je řízeno totálně neprofesionálně, třeba doprava zná poslední bezmála dva roky jen dva režimy: Covidový a prázdninový. Ulice se uzavírají zcela chaoticky, opravy se dělají klidně na několika sousedních ulicích, takže se nedají ani objet. A do toho se samozřejmě budují Piráty zamilované pruhy pro cyklisty, které dopravu komplikují ještě více.
Nacher sarkasticky dodal, že někde četl, že dopravní politika magistrátu je elegantní snahou dostat řidiče automobilů do MHD.
Heslo „hospodárnost“ dopadlo tak, že oprava Libeňského mostu, která se za minulého vedení města naceňovala na 700–800 milionů, už teď má stát 2,8 miliardy.
Vlajkovou lodí pirátského ajťáckého novátorství byl „portál Pražana“. Hezky pojmenovaný web stál miliony a lidé o něj nejeví zájem. Tohle kdyby se stalo hnutí ANO, tak protesty spadne internet.
„Co se dnes děje v Praze, to se zítra může dít v celé republice,“ rozloučil se Nacher.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.