Piráti využijí veškeré právní prostředky k tomu, aby přinutili prezidenta dodržovat ústavu, říká Michálek

05.11.2017 16:54 | Zprávy

Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek se domnívá, že lidé nejsou hloupí a když v minulosti hodili přes palubu Věci veřejné, hodí i hnutí ANO Andreje Babiše. O Pirátské straně Michálek pro Deník.cz prohlásil, že jsou liberální středovou stranou s proevropskou orientací.

Piráti využijí veškeré právní prostředky k tomu, aby přinutili prezidenta dodržovat ústavu, říká Michálek
Foto: Pirátská strana
Popisek: Jakub Michálek

Michálek se v rozhovoru mimo jiné svěřil, že ho děsí nástup šéfa hnutí ANO Andreje Babiše v České republice. Vláda podle jeho slov bude sestavena jen ze členů a příznivců hnutí ANO. „Bude mít pod palcem jmenování soudců, státních zástupců a vrcholných úředníků.“

„Hlasy jsou rozdány tak, že neexistuje přirozená většina. Jsou tam strany, které nemají koaliční potenciál, jako KSČM a částečně SPD. V takovém systému není možné očekávat, že se zformuje alternativa. Ačkoli se tedy na Babiše díváme kriticky, podpořili jsme postup, který by vedl k co nejrychlejšímu ustavení Poslanecké sněmovny. Jsme přesvědčeni, že jedině v případě jejího řádného fungování budeme moci na věci upozorňovat a také hlasovat o policejní žádosti o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání,“ dodal také Michálek. Podle jeho slov však Piráti nepočítají s tím, že by tu hrozila existence vlády bez důvěry po celé čtyřleté období. 

„Vláda by rozhodně měla mít důvěru parlamentu, a pokud bude prezident republiky udržovat vládu bez důvěry, využijeme veškeré právní prostředky k tomu, abychom ho přinutili dodržovat Ústavu České republiky,“ sdělil Michálek a neobával se ani zmínit ústavní stížnost. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Cecílie Jílková: Pozor, pandemická dohoda WHO má sloužit lobbistům, cenzuře a digitálnímu sledování

15:59 Cecílie Jílková: Pozor, pandemická dohoda WHO má sloužit lobbistům, cenzuře a digitálnímu sledování

Pokud vám minulá pandemie přišla jako zlý, hodně dystopický sen, tak Pandemická dohoda WHO v podstat…