„Ve shodě s univerzitami pociťujeme úpadek zájmu o technické obory mezi mladými lidmi. Aero chce proto společně s univerzitami zaměřit své aktivity na podporu technického vzdělávání již na úrovni středních a základních škol,“ říká Petr Jinda, výkonný viceprezident pro vývoj ve společnosti Aero, a dodává: „Cílem je popularizace technických oborů a motivace studentů k volbě této kariérní cesty. Potřebujeme mladé talenty, které budou formovat budoucnost českého letectví.“
Reálné projekty a komerční spolupráce
Dosavadní partnerství mezi Aero a třemi českými univerzitami přineslo konkrétní výsledky v podobě spolupráce na bakalářských a diplomových pracích, odborných přednáškách a studentských soutěžích. Například v roce 2024 se konala soutěž Ikaros, kde měli studenti za úkol optimalizovat pevnost nosníku – dovednost klíčovou pro letecký průmysl.
Významnou součástí spolupráce je i komerční partnerství. „Na poli komerční spolupráce jsme úspěšně dokončili projekt AODAT (Aircraft Operational Data Analysis Tool) ve spolupráci s ČVUT, jehož cílem bylo inovativní řešení v oblasti zpracování a analyzování provozních dat v letectví,“ vysvětluje Jinda. Společnost také spolupracuje s univerzitami na vývoji a optimalizaci chemických procesů v souladu se směrnicemi REACH, což podle Jindy potvrzuje hodnotu tohoto partnerství.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Karel Výborný