Umělá inteligence prezidentova projevu
Klíčová otázka každého novoročního poledne zní: co vlastně čekáme od projevu prezidenta republiky? Tatíčkovské pohlazení po vlasech? Ujištění, že mocnář ještě žije a má nás rád? Ujištění, že ví, co se děje a dokáže pronést pár útěšných slov?
Miloš Zeman měl jednu zásadní výhodu - vždycky řekl něco podstatného, co někoho nadzvedlo a pak se o tom mluvilo, následovala smršť statusů těch, co se cítili uraženi. Výhodou tohoto prezidenta je, že vypadá hezky. Ostře řezané vojácké rysy, šedivé vlasy a vousy a mimika výsadkáře.
Pavlův projev se pohyboval v prostoru od útoku na filosofickou fakultu až po biatlon. Všeho se dotkl. Co považuje on či generativní umělá inteligence, která mu projev napsala, za důležité, bylo možné zaregistrovat jen podle toho, že se u nějakého tématu zdržel o vteřinu déle.
Novoroční projev Petra Pavla. (Screen: ČT24)
Ano, masová vražda na filosofické fakultě byla tragédie. Formálně, povinně, zněla prezidentova slova soucitu, věrohodně apel na to, abychom byli připraveni na krizi, ale nebáli se a odmítli omezování svobod. Opravdové snad bylo jeho zastání se policie v hodinách, kdy všichni hledají viníka. V tom byl prezident neobvyklý a pozitivní.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jaroslav Polanský