Až doposud přitom ostře kritizovali přistěhovaleckou politiku prosazovanou kancléřku Angelou Merkelovou především politici z Alternative für Deutschland (AfD). To se však začíná v posledních týdnech měnit a restriktivní opatření v rámci přistěhovalecké politiky již navrhují i představitelé levicových stran. Na konci července například označila Merkelové přistěhovaleckou politiku za „nezodpovědnou“ Sahra Wagenknecht z největší opoziční strany Die Linke.
Die Linke přitom od začátku migrační krize stála jednoznačně za kancléřkou Merkelovou. Postoj strany se sice oficiálně nemění, ale postoj Wagenknecht coby vlivné členky strany naznačuje, že její názor nemusí být mezi jejími stranickými kolegy ojedinělý. Aktuálně se ke zpřísnění podmínek v oblasti přistěhovalecké politiky vyjádřil také starosta téměř stotisícového města Tübingen a člen strany Die Grünen Boris Palmer.
V rozhovoru pro Stuttgarter Zeitung Palmer konstatoval, že pokud třeba i uprchlíci z válkou postižené Sýrie nebudou dodržovat německé zákony a normy chování, měli by být deportování do své mateřské země. „Jak mám vysvětlit rodinám obětí, že agresivní násilník, který ublížil jejich rodinnému příslušníku, může dál žít v Německu?“ podivuje se Palmer, který stojí v čele města již deset let a v rámci Zelených patří k poměrně viditelným tvářím.
Z jeho úst zazněl ve zmíněném rozhovoru logický argument, že se neválčí po celé Sýrii a pachatelé trestných činů spáchaných v Německu by tak nebyli vráceni do válečného konfliktu, což ostatně zapovídají veškeré mezinárodní dohody. Přesto Palmer neušel zdrcující kritice z nejvyšších stranických pozic. Tvrdě jej „sepsula“ zejména šéfka strany Simone Peter, která jeho návrh na deportaci Syřanů zpět do jejich země na svém Twitteru označila za „Palmerovo klasické blábolení“.
Do Palmera se však pustili i poslanci, kteří zasedají za Zelené v Bundestagu. „Z Tübingenu se může zdát velmi snadné uvažovat o deportacích Syřanů pryč z Německa. Palmer by měl lépe formulovat své myšlenky, jinak se nemůže divit, že se mu dostane tak odmítavých reakcí. Násilné skutky spáchané v Německu by měly být řešeny prostřednictvím německého trestního práva. Deportace Syřanů zpět do Sýrie je z mého pohledu skutečně cynický návrh,“ uvedla poslankyně Britta Hasselman.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pro